Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Rinkimai-2023

Norėjau trumpai aptarti 2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje prasidėjusius rinkimus. Buvo renkami savivaldybių merai ir savivaldybių tarybų nariai. Į rinkimų apylinkes atėjo 48,93 proc. visų rinkimų teisę turinčių rinkėjų. Rinkimų komisijos duomenimis, pirmoje vietoje atsidūrė socialdemokratai, gavę 17,45 proc. visų rinkėjų balsų. Jie jau pirmajame ture išrinko 10 merų, o antrajame ture – 14 kandidatų. Socialdemokratai akivaizdžiai pagerino savo pozicijas, kurias buvo praradę per visus ankstesnius rinkimus.

Antroje vietoje liko V. Landsbergio konservatoriai – TS-LKD (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), surinkę 16,2 proc. balsų. Jie jau turėjo 2 merus (Palangos, Molėtų) ir 11 kandidatų antrajame ture. Konservatoriai, arba geriau juos vadinti konslibais ar liberalkonservatoriais, nepaisant plačiai nuskambėjusio pedofilijos skandalo, kuriame skendi jų aukščiausiosios grandys, nepaisant to, kad pastaruosius dvejus metus išnaudojo žmones, kažkaip sugebėjo pasiekti gerų rezultatų. Atrodo, kad šie skandalai jiems nedaro jokios įtakos, ir jie išsisukinėja vykdydami savo žalingą, priešišką politiką, kuri kenkia Lietuvos ekonomikai. Per rinkimus jie puikiausiai moka naudotis įvairiomis juodosiomis technologijomis, turi daug pinigų, išvystytus administracinius resursus, didelę partinę struktūrą ir į rinkimus eina kaip į karą, kur atidirbinėja ir kariauja. Net jei jie per tiesioginę transliaciją pasakytų, kad praris mažus vaikus, greitai rastų būdą, kaip tai pateisinti ir suvaidinti, o po to jų sektai ištikimas elektoratas vis tiek už juos balsuos. V. Landsbergio konservatoriai, kaip ir iki šiol, išliks svariu veiksniu Lietuvos politiniame gyvenime. Deja, bet taip jau yra. Beje, jie yra vieni aršiausių rusofobų, NATO ir ES vasalai, stovintys kovos prieš RB ir RF priešakyje.

Trečiąją vietą užėmė įvairūs politiniai komitetai, surinkę 13,84 proc. Kai kurie stiprūs kandidatai – partijoms priklausantys politikai – eina per rinkimų komitetus, kad pašalintų visą negatyvumą, kuris daugeliui žmonių asocijuojasi su politinėmis partijomis. Pavadinę rinkimų komitetus gražiai skambančiu pavadinimu, politikai sulaukia rinkėjų paramos, kurios nesulauktų, jei eitų partijų vardu. Žmonės perskaito gražų rinkimų komiteto pavadinimą ir nedaugelis gilinasi į tai, kas yra viduje. Viduje tas pats, tik pakuotė nauja ir blizganti.

Ketvirtoje vietoje liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga su 9,20 proc.

Penktoji vieta atiteko Liberalų sąjūdžiui su 6,95 proc.

Šeštąją vietą prieš rinkimus užėmė įsteigta partija – Lietuvos demokratų sąjunga. Jie surinko 6,68 proc. balsų. Šiai partijai vadovauja buvęs generalinis komisaras ir buvęs premjeras Saulius Skvernelis, 2010 m. brutaliai ir neprincipingai užgniaužęs plačiai nuskambėjusią pedofilijos bylą. Žmonėms, gynusiems vaiką nuo pedofilų, buvo pateikti įvairūs kaltinimai, o daugelis liudytojų nusižudė, kaip ir bylos kaltininkas. Daugelis žmonių mano, kad kiti pedofilai, kurie sėdi aukščiausiuose postuose ir turi daug galių, taip ir nebuvo surasti. Pedofilo aukomis tapusios mergaitės ir jos motinos likimas iki šiol nežinomas, nors daugelis sąžiningų žmonių vis dar kelia šį klausimą. Jie dingo ir žmonės mano, kad jie mirę. Saulius Skvernelis buvo apdovanotas už “sąžiningą” darbą sistemos labui ir vėliau tapo ministru pirmininku.

Susumavus abiejų merų rinkimų turų, o jų visoje Lietuvoje buvo 60, rezultatus ir palyginus juos su ankstesniais rinkimais, gauname tokį vaizdą:

Название партии

LSD

TS-LKD

LS

LVIŽS

DS“VL“

Rinkimų komitetai

Patys išsikėlę

LLRA-KŠS

PLIT

LRP

Предыдущие выборы

15

11

8

6

0

12

1

2

0

0

Текущие выборы

17

5

9

8

5

11

1

1

2

1

LSD – Lietuvos socialdemokratų partija;

TS-LKD – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai;
LS – Liberalų sąjūdis;

LVIŽS – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga;

DS “VL” – Demokratų sąjunga “Vardan Lietuvos”;

Rinkimų komitetai – rinkimų komitetai.

Patys išsikėlė – savarankiškai išsikėlę kandidatai.

LLRA-KŠS – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga;

PLIT – Laisvės ir teisingumo partija;

LRP – Lietuvos regionų partija.

Prisiminkime Lietuvos judėjimo “Aušra” programą, kurioje juodu ant balto parašyta – Lietuvą jau dešimtmečius valdo gyventojų mažuma, kuri veikia savo naudai. Dauguma gyventojų yra palikti nuošalyje. Štai kodėl šalis nuolat išgyvena krizę.

Šią valdančiąją mažumą sudaro keli tarpusavyje susiję socialiniai sluoksniai – sąjunga, kuri nesubyra po jokių rinkimų. Tarp šių sluoksnių yra penki svarbiausi:

1) stambaus užsienio ir vietinio kapitalo savininkai;

2) biurokratinės viršūnės;

3) “tradicinių” partijų vadovybė;

4) pagrindinių žiniasklaidos priemonių savininkai (ir jose dirbantys žurnalistai);

5) šiems sluoksniams artimi vadybininkai, ekspertai, įžymybės.

Šių penkių socialinių sluoksnių susivienijimą būtų galima pavadinti “mažumų susivienijimu už pinigus”. Mažumos, nes asociaciją sudaro tik keli šimtai ar net 1000 žmonių, tačiau būtent jie kontroliuoja reikšmingus savo interesų svertus. “Susivienijimas”, nes jie veikia kartu, organizuotai ir, kaip matome, iki šiol jokie rinkimai to nesugriovė, tik vietomis pajudino kėdes. “Už pinigus”, nes pagrindinis vienijimosi tikslas – pelno dalijimasis biudžeto ir nacionaliniu turtu (moralė – žymaus Lietuvos bankininko žodžiais tariant, jiems “demencija ne iš šio pasaulio”).

Kadangi šiame straipsnyje kalbame apie 3) sluoksnį – “tradicinių” partijų lyderystę – su pavienėmis, retomis ir asmeninėmis išimtimis, kurios tik patvirtina tendenciją, ši lyderystė yra glaudžiai susijusi su pirmaisiais dviem sluoksniais, t. y. pažintimis, įmonių akcijomis, šeimos ryšiais ar kitais interesais. Tai akivaizdu iš to, kaip jie balsuoja parlamente ar vyriausybėje. Ši vadovybė yra gana atsieta nuo partijos apačių, kurios dažnai nežino apie savo vadovybės uždarus sandorius su stambiu užsienio ir vietos kapitalu ar įtakingiausiais pareigūnais.

“Tradicinių” partijų vadovybės vaidmuo didėja, kai reikia mobilizuoti rinkėjus eiti į rinkimus. Šį vaidmenį jie išmoko atlikti. Tarp rinkimų šis sluoksnis dalyvauja parlamentinėse derybose (prancūzų kalbos žodis “parlamentas” kilęs iš parler – kalbėti). Be to, jis – per atvykstančius lobistus – derina Seimo sprendimus su stambiuoju užsienio ir vietos kapitalu, taip pat su vietos ir pasaulio biurokratijos viršūnėmis.

Paprastai “tradicinių” partijų vadovybė partijas valdo ne savo politiniu ir moraliniu autoritetu, o biurokratinėmis priemonėmis – paskirstydama postus savivaldybėse tarp partijų atstovų regionuose. Pastarieji, savo ruožtu, parenka savus į seniūnijų, mokyklų ir kitų vietos institucijų postus.

Be to, “tradicinės” partijos yra dosniai finansuojamos iš Lietuvos biudžeto, turi priėjimą prie žiniasklaidos, jas remia Vakarų kuratoriai, kurie legitimizuoja jų veiklą. Susidaro įspūdis, kad Baltijos šalys valdomos iš vieno biuro Vašingtone. Ir jei rinkimų lenktynėse suveikia sistema “savas – svetimas” ir yra identifikuojamas “svetimas”, tuomet sistema puola iš visų jėgų. Pavyzdžių yra daug, o garsiausias atvejis – eksprezidentas Rolandas Paksas. Jau atsirado visa plejada politinių kalinių: Algirdas Paleckis, Aleksejus Greičius, Maratas Kasemas, Sergejus Seredenka ir daugelis kitų. Sistema nusimeta demokratų kaukę ir demonstruoja gremėzdišką diktatūrą, kažką panašaus į Antano Smetonos režimą. Turime sukurti savo sistemą, savo komandą ir savo žaidimo taisykles, bet tai jau kita tema…

Edikas Jagelavičius

***

Выборы-2023

Хотел кратко обсудить выборы, которые стартовали 5-го марта 2023 года в Литве. Выбирали мэров городов в самоуправлениях и депутатов в муниципальные советы. На избирательные участки пришли 48,93 % жителей из всех имеющих право голосовать. По данным избиркома первое место заняли социал-демократы, которые собрали 17,45 % голосов от всех пришедших избирателей. На первом туре у них уже есть 10 мэров и 14 кандидатов на выборы во второй тур. Социал-демократы явно улучшили свои позиции, которые они потеряли на всех предыдущих выборах.

Второе место заняли консерваторы Ландсбергиса, то есть TS-LKD (Союз Отечества-христианские демократы Литвы), которые собрали 16,2 % голосов. У них уже есть 2 мэра (Паланга, Молетай) и 11 кандидатов на второй тур. Консерваторы, а лучше их называть конслибы или либерал консерваторы несмотря на громкий скандал педофилии, в котором погрязли их высшие чины несмотря на то, что последние два года измывались над людьми, они как-то ухитрились добиться хороших результатов. Похоже эти скандалы на них не действуют и сходит с рук их вредная, враждебная политика, из-за которой страдает экономика Литвы. Во время выборов они лучше всех умеют использовать разные чёрные технологии, имеют в достатке денежных средств, развитый административный ресурс, большую партийную структуру и на выборы идут как на войну, где отрабатывают и сражаются. Даже если во время прямого эфира они бы сказали, что будут пожирать маленьких детей, быстро бы придумали как это оправдать и обыграть, после чего их верный как сектанты электорат всё ровно за них проголосует. Как и до сих пор консерваторы Ландсбергиса останутся весомым фактором в политической жизни Литвы. К сожалению, но это так. Кстати, они одни из самых ярых русофобов, вассалов НАТО и ЕС, стоящих в авангарде борьбы против РБ и РФ.

Третье место заняли разные политические комитеты, собравшие 13,84 %. Через избирательные комитеты идут некоторые сильные кандидаты – политики, принадлежащие партиям, чтобы снять весь негатив, который многим людям ассоциируется с политическими партиями. Назвав избирательные комитеты красиво звучащими названиями, политики получают поддержку избирателей, которой они не получили бы, если шли от имени партий. Люди читают красивое название избирательного комитета и мало кто вникает, что там внутри. А внутри всё то же самое, только фантик новый и блестящий.

Четвёртое место заняли «Союз литовских крестьян и зелёных», собравшие 9,20 %.

Пятое место занял «союз либералов», собравший 6,95 %.

Шестое место заняла перед выборами созданная партия «Союз демократов во имя Литвы». Они собрали 6,68% голосов. Партией руководит бывший генеральный комиссар, бывший премьер-министр Саулюс Сквярнялис, который жестко и беспринципно подавил громкое дело, связанное с педофилией в 2010 году. Людям, защищающим ребёнка от педофилов, были выдвинуты разные обвинения, а множество свидетелей, якобы, закончили жизнь самоубийством, как и виновник этого дела. Многие люди считают, что другие педофилы, сидящие в самых верхах и обладающие большой властью, так и не были найдены. О судьбе девочки пострадавшей от педофила и её матери, до сих пор ничего неизвестно, хотя этот вопрос до сих пор поднимают многие честные люди. Они исчезли и люди думают, что их уже нету в живых. А Саулюс Сквярнялис за «честную» работу на благо системы получил вознаграждение и впоследствии стал премьер-министром.

Если суммировать результат обоих туров выборов мэров городов, а их было 60 по всей Литве и сравнить с предыдущими выборами получается такая картина:

Название партии

LSD

TS-LKD

LS

LVIŽS

DS“VL“

Rinkimų komitetai

Patys išsikėlę

LLRA-KŠS

PLIT

LRP

Предыдущие выборы

15

11

8

6

0

12

1

2

0

0

Текущие выборы

17

5

9

8

5

11

1

1

2

1

LSD – Социал-демократическая партия Литвы;

TS-LKD – Союз Отечества-христианские демократы Литвы;

LS – Движение либералов;

LVIŽS – Союз крестьян и зеленых Литвы;

DS “VL” – Союз демократов «во имя Литвы»;

Rinkimų komitetai – избирательные комитеты.

Patys išsikėlę – самовыдвиженцы.

LLRA-KŠS – Избирательная кампания литовских поляков-союз христианских семей;

PLIT – Партия свободы и справедливости;

LRP – Партия регионов Литвы.

Вспомним программу литовского движения «Заря справедливости», где чёрным по белому написано следующие – Литвой уже несколько десятилетий управляет меньшинство населения, которое действует себе во благо. Большинство населения остаётся за бортом. Поэтому страна находится в постоянном кризисе.

Упомянутое правящее меньшинство состоит из нескольких взаимосвязанных социальных слоев, их объединения, которое не разрушается после любых выборов. Среди этих слоёв пять наиболее важных:

1) Владельцы крупного иностранного и местного капитала; 2) бюрократические верхи; 3) руководство «традиционных» партий; 4) владельцы крупнейших СМИ (и журналисты, которых они нанимают); 5) менеджеры, эксперты, знаменитости близкие к этим слоям.

Объединение этих пяти социальных слоев можно назвать «объединение меньшинства за деньги». Меньшинства, поскольку объединение состоит всего из несколько сотен, пусть даже 1000 человек, но это те, кто контролирует значительные рычаги воздействия в своих интересах. «Объединение», поскольку они действуют вместе, организованно и как мы видим, до сих пор никакие выборы не разрушают его, а только передвигают стулья местами. «За деньги», потому что основная цель объединения — прибыль, через передел бюджета и национального богатства (мораль – по словам одного известного литовского банкира, для них «деменция не этого мира»).

Так как мы в этой статье говорим о слое номер 3) руководство «традиционных» партий – за отдельными, редкими и личными исключениями, которые только подтверждают тенденцию, это руководство тесными связями срослось с первыми двумя слоями, т.е. знакомства, акции в компаниях, родственные связи или другие интересы. Это видно по тому, как оно голосует в Сейме или в правительстве. Это руководство довольно оторвано от партийных низов, которое часто не осведомлено о закрытых сделках своего руководства с крупным иностранным и местным капиталом или с наиболее влиятельными должностными лицами.

Роль руководства «традиционных» партий возрастает тогда, когда надо мобилизовать избирателей, чтобы они пришли на выборы. Эту роль они научились играть. В периодах между выборами этот слой занимается разговорами в парламентах (французское слово «parlament» происходит от parler – говорить). Он также – через посещающих его лоббистов – координирует решения Сейма с крупным иностранным и местным капиталом, а также с верхушками местной и глобальной бюрократии.

Как правило, руководство «традиционных» партий управляет партиями не своим политическим и моральным авторитетом, а бюрократическим путем – распределяя должности в муниципалитетах между представителями партий в регионах. Последние, в свою очередь, подбирают своих на должности старейшин, директоров в школах и других местных учреждениях.

К тому же «традиционные» партии щедро финансируются из бюджета Литвы, имеют доступ к СМИ, имеют поддержку западных кураторов, которые легитимизируют их деятельность. Ощущение такое, как будто Прибалтикой руководят из одного кабинета в Вашингтоне. А если на выборной гонке срабатывает система «свой – чужой» и происходит идентификация «чужого», тогда система набрасывается со всей своей мощью. Примеров много, а самый известный случай – бывший президент Роландас Паксас. Также уже появляется целая плеяда политических заключённых – Альгирдас Палецкис, Алексей Греичюс, Марат Касем, Сергей Середенко и многие другие. У системы сползает маска демократов и проступает гремучая диктатура, что то вроде режима Антанаса Сметоны. Надо создавать свою систему, свою команду и свои правила игры, но это уже другая тема…

Эдикас Ягелавичюс