Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Šiandien gavau dar vieną žinią iš mano draugo ir kolegos, didvyriško Lietuvos žurnalisto Algirdo Paleckio. Pagal naują Baltijos šalių tradiciją už grotų atsidūrė vienas šviesiausių Lietuvos protų. Už ką? Atspėjote: už „šnipinėjimą Rusijos naudai“ – 6 metai kalėjimo.

Tačiau neseniai išplėstinė Aukščiausiojo Teismo septynių Lietuvos teisėjų kolegija peržiūrėjo nuosprendį. Dabar medžiagą savo knygai apie 1991 metų įvykius rinkęs žurnalistas kaltinamas ne šnipinėjimu, o… „rengimuisi šnipinėjimui“!

Posūkis Paleckio byloje, nors ir netikėtas, vis dėlto teigiamas. Iš esmės, kaip mano pats politinis kalinys, tai yra jo reabilitacijos proceso pradžia, nes teisėjai patys pripažino, kad nusikaltimo nebuvo. Ir jie «dosniai» sumažino jam 6 metų bausmę šešiais mėnesiais, iki 5,5 metų kalėjimo. Už „pasirengimą“ tam, ko nebuvo…

Skaičiuojant iš viso jau atliktą 2,5 metų įkalinimą, Algirdas gali išeiti į laisvę iki 2026 metų vidurio, Tikimasi, kad gal ir Strasbūras dar atkreips dėmesį į neteisybę prieš kalėjime tūnantį Lietuvos opozicinį žurnalistą. Jo advokato skundas beveik paruoštas išsiuntimui.

Algirdas pažymėjo, kad dabar jis turi daug bendro su Estijos politiniu kaliniu – Sergejumi Seredenko. Abu gimė gegužę, o dabar abiem skirta vienoda laisvės atėmimo bausmė – 5,5 metų.

Gaila, kad Sergejus negroja gitara, tai padėtų bent paįvairinti kalėjimo kasdienybę. Algirdas su savo muzikine roko grupe „Spygliuota viela“ surengė jau trečiąjį koncertą kaliniams. Jie atliko net dvi paties Paleckio parašytas dainas! Be to, muzikantai dainavo lietuvių, rusų, anglų ir prancūzų kalbomis!

Šiuo metu Algirdas, be penkių užsienio kalbų, kuriomis jis laisvai kalba, mokosi dar ir italų kalbos.

„Italijos estrada yra nuostabi“, – rašo Lietuvos poliglotas ir optimistiškas muzikantas. „Kaip sakoma, muzika užkariaus pasaulį»!

Kiek įmanoma, o tai kalėjimo sąlygomis yra labai ribota, opozicinis politikas ir žurnalistas seka pasaulio įvykius, bando pats ką nors parašyti. Dėl baudžiamojo straipsnio kvalifikacijos pakeitimo yra tikimybė, kad gali būti sušvelnintas jo kalėjimo režimas, tačiau garantijų, kad tai įvyks, nėra.

Birželio pabaigoje Algirdui buvo suteiktos trijų dienų atostogos, jis galėjo aplankyti savo garbaus amžiaus tėvus.

Jis pats, matyt, vis dar turi sveikatos problemų, kurios kelia nerimą jo šeimai ir draugams.

Vis dėlto drąsus lietuvis – kalinys, kuris kada nors bus vadinamas Lietuvos intelektiniu pasididžiavimu (neabejoju tuo nė minutei!) dvasiškai nepalūžta ir siunčia linkėjimus mums visiems. Patikina, kad jis yra geros nuotaikos, kad ir kaip bebūtų…

„Mums reikia kantrybės ir viskas susidėlios į savo vietas. Kartais norisi viską paskubinti, bet tada supranti, kad jei tai daroma dirbtinai, tai nepavyks.

Apkabinu tave ir iki pasimatymo!

Algirdas P.,

Kaunas. 2023-07-02″

Lietuva, Lietuva… Kaip gi taip, didžioji Lietuvos Kunigaikštystė? Kur padėjote visą savo didybę ir nepriklausomybę? Kaip neįvertinti geriausio ir vertingiausio iš savo sūnų bei taip begėdiškai tyčiotis iš jo? ..

Ala Berezovskaja

Алла БЕРЕЗОВСКАЯ, журналист