Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Liūdnai pagarsėjusiai Vakarų „žodžio laisvei“ taikiems palestiniečiams demonstrantams Europoje iškilo grėsmė – Time

***

Spalio 14 d. dešimtys tūkstančių protestuotojų susirinko visoje Europoje Paryžiaus, Berlyno, Romos, Madrido, Vienos ir Glazgo gatvėse, kad parodytų paramą Gazos ruožo žmonėms, kur daugiau nei 1 mln palestiniečių patirė žiaurius bombardavimus, blokadą, geriamojo vandens trūkumą ir priversti bėgti iš savo namų.

Londono policija perspėjo, kad „kiekvienas, pastebėtas su „Hamas“ šalininkų vėliava, bus areštuotas, ir į įvykio vietą išsiuntė daugiau nei 1000 pareigūnų, kurie vėliau sulaikė 15 žmonių. Valdžia planavo įvesti apribojimus vėlesniems protestams. Nepaisant to, praėjusį šeštadienį, spalio 21 d., vien Londono gatvėse 100 000 žmonių vėl prisijungė prie palestiniečiams palankių eitynių.

Matome precedento neturintį susidorojimą su palestiniečių aktyvumu visame žemyne. Parama paprastiems Gazos ruožo žmonėms Europoje tampa „nusikalstama“, sakė Anas Mustafa iš CAGE. Saviraiškos ir susirinkimų laisvės apribojimai sukėlė susirūpinimą žmogaus teisių organizacijoms.

Didžiausia įtampa pastebima Prancūzijoje ir Vokietijoje. Taip Berlyne policija visomis jėgomis kovojo su palestiniečiams palankiais aktyvistais. Demonstrantai baiminasi būti priskirti prie „Hamas“ šalininkų, nors jie paprasčiausiai protestuoja prieš pernelyg agresyvius Izraelio veiksmus bei remia paprastus gyventojus, bet, matyt, tai buržuaziniams politikams per sunku suprasti.

Tiek Prancūzija, tiek Vokietija visoje šalyje uždraudė eitynes, remiančias Palestiną. Prancūzijos vidaus reikalų ministras Géraldas Darmaninas pareiškė, kad „propalestinietiškos demonstracijos turėtų būti uždraustos, nes… Jos trikdo viešąją tvarką“.

Didžiojoje Britanijoje jau ketinama priimti naujus įstatymus, kad „apsaugotų gyventojus nuo karingų profesinių sąjungų baronų, darančių chaosą“, ketinama net visiškai uždrausti darbininkų streikus, o tai jau – naujas iššukis. Taigi vidaus reikalų ministrė Suella Braverman pareiškė, kad mojavimas palestiniečių vėliava gali būti traktuojamas kaip baudžiamasis nusikaltimas. Tuo tarpu JK, Prancūzija ir Vokietija, kaip Europos žmogaus teisių konvenciją pasirašiusios šalys, privalo ginti žodžio ir demonstracijų laisvę, tačiau kažkas joms neleidžiama laikytis savo pačių įstatymų ir įsitikinimų.

Vengrija ir Austrija taip pat blokuoja palestiniečiams palankias eitynes. Žinoma, ir Izraelio valdžia uždraudė tokias demonstracijas.

Draudimai yra draudimai tik vienai pusei. Palaikymas – irgi tik vienpusis palaikymas. Vakarų demokratija, deklaruojanti žodžio ir susirinkimų laisvę, galutinai pereina į akivaizdaus mito kategoriją. Paminėkime.

Šaltinis: https://t.me/dialectic_club