Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

2022 rugsėjo 8 dieną skelbėme minfo.lt apklausą: naudingiausio visuomenei žmogaus rinkimai 2022. Skaitytojai galėjo rinktis iš 28 visuomenei gerai žinomų ir jos interesus atstovavusių žmonių. Tarp jų ir Seimo opozicijos nariai, ir žinomi įvairių sričių specialistai, visuomenininkai, visuomeninių organizacijų atstovai.

Iš viso apklausoje dalyvavo 3137 skaitytojai. balsuoti buvo galima tik vieną kartą ir rinktis tik vieną žmogų iš pateikto sąrašo. Išriškėjo tris apklausos nugalėtojai: Erika Švenčionienė, Ignas Vėgėlė, Valius Ąžuolas. Pateikiame detalesnius apklausos rezultatus.

Daugiausiai balsų apklausoje surinko Erika Švenčionienė: 28,15% (883 balsus).

E.Švenčionienė yra visuomenės veikėja, pilietinio judėjimo „Geros kaimynystės forumas” vadovė. Su vizitais lankėsi kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje, Rusijoje. Siekia, kad mūsų tautos gyventų taikoje, draugystėje, puoselėtų tarpusavio bendrystę, o ne priešiškumą. E.Švenčionienė kaimyninėms šalims perduoda žinią, kad didelė dalis Lietuvos žmonių nepritaria valdančiųjų liberalkonservatorių vykdomai agresyviai užsienio politikai.

Antras pagal balsų skaičių yra profesorius Ignas Vėgėlė. Jam apklausos dalyviai skyrė 22% (690 balsų).

I.Vėgėlė yra teisininkas, advokatas, Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius. Dvi kadencijas buvo išrinktas Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininku. Pandemijos laikotarpiu pasižymėjo drąsiais viešais pasisakymais prieš segregaciją, diskriminaciją, žmonių teisių suvaržymus. Šiuo metu aktyviai pasisako apie chaosą elektros rinkoje.

Trečias apklausoje liko Valius Ąžuolas. Jis surinko 5,26% (165 balsus).

V.Ąžuolas yra Lietuvos respublikos Seimo narys. Priklauso LVŽS partijai. Atvirai ir aktyviai kritikuoja valdančiųjų stumiamus įstatymus, dalyvauja protesto mitinguose. Pasisakė prieš visus kovidinius suvaržymus, galimybių pasą, priverstinį skiepijimą. Drąsiai kalba apie prievartą ir kitose srityse (pavyzdžiui, energetikos).

Pagal minfo.lt straipsnį TA informacija