Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Prieš kiekvienus rinkimus musuose vis atsiranda naujų „tautos gelbėtojų“ ir „politinės laimės“ ieškotojų. Kartais jiems net ir trumpam pasiseka, o kai kas tokiu būdu net prasibrauna į didžiąją politiką ilgesniam laikui.

Visa tai pirmiausia gilios mūsų politinės sistemos krizės požymis. Esama partinė struktūra nesugeba aprėpti visą socialinių bei kitokių interesų spektrą. Ji galutinai valstybiškai subiurokratėjo, elitiškai susiaurėjo ir egoistiškai susiprivatizavo.

Per dabartinę politinę sistemą privatūs atskirų grupuočių ir asmenų interesai bei užjurio pageidavimai ir rekomendacijos pristatomi kaip valstybiniai interesai. Visuomenėje kaupiasi didžiulis konfliktinis potencialas, kurio politikai nebesugeba adekvačiai išreikšti ir suvaldyti. Kur nors vis pratrūksta koks susikaupęs pūlinys.

Deja, dauguma naujų partijų savo antisisteminį užtaisą bando realizuoti egzistuojančios socialinės – ekonominės sistemos rėmuose, o šis visuomenės fundamentas kietai „užlietas“ kapitalo bei rusofobijos cementu ir prasimušti pro šį „betoninį sarkofagą“ kurios nors alternatyvos daigams beveik neįmanoma.

Nors, kita vertus, net paviršutiniškas pasipriešinimo būdas klibina sistemą, o politikos marginalai neretai suduoda rimtą smūgį atskiriems sistemos elementams. Bet tai jau priklauso nuo konkrečių asmenybių, susibūrusių į vieną ar kitą politinį derinį, jų politinio potencialo, asmeninių savybių bei tikslų.

Dažniausiai atsitinka taip, kad visos naujos partijos galų gale būna priverstos (o gal iš anksto buvo tam pasirengusios) „pūsti į tą pačią dūdą“ ir ne tik kad neįveikia politinės sistemos, bet dar daugiau ją sustiprina.

Pateikiame kelias „liaudies žurnalistikos“ atstovų nuomones apie dabar kuriamą naują ir ypač margą darinį – politinę partiją „Mes Lietuva“.

TA informacija

***

Artėja rinkimai į Seimą: Atsiranda ir kombinuojasi partijos

Aptariau naujos partijos atsiradimą (Mes Lietuva). Jos unikalumą bei bendros situacijos liūdnumą. O taip pat keistus Šeimos Sąjūdžio bandymus jungtis su Jaunąją Lietuvą. Antivakserių“ ir „provakserių“ koalicija vardan valdžios?

Marius Jonaitis

Kas yra TIKROJI OPOZICINĖ partija? Ir kodėl Lietuvoje nėra nė vienos tokios

Tęsiam partines diskusijas. Kodėl šiuolaikinėms partijoms nereikalinga programa? Kaip rinkėjai renkasi “savo” išrinktuosius? Kodėl Antano Kandroto partija “Mes Lietuva” nėra opozicinė?

Laurinas Ragelskis

Įkurta dar viena rusofobinė klounų partija

Sistema jį paleido, nes reikia, kad dar vienas galimai aferistas užimtų Valinsko vietą ir avių bandas nuvestų prabalsuoti. Na o po rinkimų susijungtų su koncervais į koaliciją ir jau galutinai pribaigtų Lietuvą .

Vygantas Kelertas