Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Politinis Lietuvos režimas taip bijo net ir kalėjime kalinančio Algirdo Paleckio, kad dėl jo keičia Bausmių vykdymo kodeksą bei bando uždrausti ir nuteisti jo įsteigtą visuomeninę organizaciją.

Vyriausybė patvirtino Teisingumo ministerijos inicijuotas pataisas, kuriomis siekiama ženkliai sugriežtinti ir aprobuoti kalinčių asmenų teises tiek bausmės atlikimo vietose, tiek ir už jų ribų. Neslepiama, kad šis sumanimas landsberginei valdžiai kilo reaguojant į tai, kad Algirdas Paleckis, net ir būdamas už grotų, aktualių skambučių pagalba kaip žurnalistas ir politologas komentuoja Lietuvos ir pasaulio įvykius.

Toliau šis pataisų projektas bus teikiamas svarstyti Seimui. Projekte siūloma nustatyti, kad laisvės atėmimo vietų įstaigos administracijos arba teismo nutarimu gali būti laikinai tikrinami nuteistojo siunčiami ir gaunami laiškai, stabdomas arba apribojamas laiškų išsiuntimas ir gavimas, pasimatymų suteikimas, nuteistojo skambinimas, trumpalaikės išvykos iš bausmės atlikimo vietos, bausmės atlikimo vietoje ribojami jo kontaktai su kitais nuteistaisiais, stabdomas arba ribojamas daiktų perdavimas nuteistiesiems.

Sistema bijo Algirdo Paleckio net kalėjime, į kuri jį įkišo 6 metams apkaltinant pagal sufabrikuotą absurdiško „šnipinėjimo“ bylą. Ji bijo jo drąsių minčių, žinių, autoriteto visuomenėje. Sistema nori ir ten jį nutildyti, užčiaupti, palaužti… Kaip visa tai žema ir menka! Tai akivaizdus degraduojančios ir pavojingos agonijos požymiai.

Kita vertus, jau kurį laiką vyksta teisminei procesai siekiant uždrausti Asociaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“, kurio vienas steigėjų yra A. Paleckis. Ir jeigu per pirmą teismo posėdį „forumiečiams“ pavyko nušalinti teisėja, tai kito posėdžio metu teismas atsisakė atleisti teisėją, nagrinėjančią bylą dėl Asociacijos likvidavimo. Vilniaus rajono apylinkės teismo pirmininkas „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ likvidavimo byloje nusprendė palikti teisėją Enriką Janušonenę.

“Teismo pirmininkas nenustatė faktų, paneigiančių teisėjos Enrikos Janušonenės nešališkumo prezumpciją. Taip pat nenustatyta ir kitų aplinkybių, kurios leistų objektyviam stebėtojui pagrįstai abejoti šios teisėjos nešališkumu”, – teigė teismo atstovė, komentuodama „Forumo“ aktyvisto Kazimero Juraičio pateiktą prašymą nušalinti teisėją.

TA informacija

***

Teisėjos nušalinimas Nr.2

Geros Kaimynystės Forumas

2022 11 18