Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Sausio 24 d. prasideda teisminis spektaklis skirtas susidorojimui su opoziciniais politikais, Algirdo Paleckio bendražygiais, Geros kaimynystės forumo ir Visuomeninio judėjimo „Teisingumo Aušra“ aktyvistais Erika Švenčioniene ir Kazimeru Juraičiu.

***

Vilniaus apygardos teismas pradės svarstyti Erikos Švenčionienės, Kazimiero Juraičio ir Valerijaus Ivanovo bylą, kurioje jie kaltinami veikimu prieš Lietuvą ir viešu pritarimu tarptautiniams nusikaltimams.

E. Švenčionienė ir K. Juraitis kaltinami tuo, kad ne kartą Geros kaimynystės forumo delegacijos sudėtyje Lietuvoje, Baltarusijoje ir Rusijoje padėjo Rusijai ir Baltarusijai bei jų organizacijoms veikti prieš Lietuvos Respubliką. Tokiu būdu, atseit, buvo keliama grėsmė Lietuvos valstybės nacionalinio saugumo interesams.

E. Švenčionienė taip pat kaltinama ir dėl viešo pritarimo tarptautiniams nusikaltimams, SSRS nusikaltimams, jų neigimo ar šiurkštaus menkinimo. Kaip teigia prokuratūra, tyrimo duomenimis, ji, veikdama kartu su kaltinamuoju V. Ivanovu, 2023 m. pradžioje dalyvavo laidoje apie Sausio 13-oios įvykius ir viešai neigė bei šiurkščiai menkino įsiteisėjusiais Lietuvos teismų sprendimais ir teisės aktais pripažintą 1991 m. SSRS agresijos prieš Lietuvą faktą.

Baudžiamasis kodeksas už tokias nusiklastomas veikas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki septynerių metų. Šią baudžiamąją bylą sudaro 28 tomai dokumentų.

TA informacija