Kategorijos
Publikacijos

Sistema suvirškina ir saviškius

Prancūzijoje suimtas Pavelas Durovas – populiaraus mesendžerio „Telegram“ įkūrėjas. Prancūzijos žiniasklaida pranešė, kad Prancūzijos žvalgybos tarnybos sieks gauti prieigą prie „Telegram“ korespondencijos, susijusios su nusikalstamomis bendruomenėmis, tarp kurių, atseit, įvairios teroristinės, narkomafijos ir pedofilų organizacijos, taip pat su sankcijas gavusiomis įmonėmis ir asmenimis.

Pats Durovas iki šiolei atsisakydavo bendradarbiauti tiek su Rusijos, tiek su JAV bei Europos šalių spectarnybomis. Deja, skirtingai nuo korporacijos „Meta“ (Facebook ir Instagram) vadovo Marko Cukerbergo, kuris bendradarbiauja su JAV valdžia perduodamas jai visus duomenis apie savo platformos lankytojus.

Šioje vietoje galima pažymėti, kad jeigu Rusijoje dažnai nutinka įvairių blogų dalykų žmonėms, kurie nusprendžia priešintis valdžiai, tai Vakaruose tie patys ir dar baisesni dalykai nutinka žmonėms, kurie tiesiog nenori bendradarbiauti su valdžia.

Durovo atvejis stoja į vieną gretą su Snoudeno, Asanžo bei kitu aspektu Paleckio situacijom. Kai kurie apžvalgininkai prognozuoja, kad ir vienas paskutinių dar likusių skaitmeninių „maištautojų“ Ilonas Maskas, kuris išpranašavo, kad „2030 metais Europoje bus vykdoma mirties bausmė už memų „palaikinimą“, irgi gali susilaukti panašaus likimo.

Tarp kitko Edvardas Snoudenas Durovo sulaikymą pavadino pažeminimu Prancūzijai ir visam pasauliui.

„Durovo suėmimas yra pasikėsinimas į pagrindines žmogaus teises – žodžio ir informacijos laisvę. Esu nustebęs ir labai nuliūdęs, kad Makronas nusileido iki įkaitų paėmimo lygio, siekdamas gauti prieigą prie privačių ryšių. Tai žemina ne tik Prancūziją., bet visą pasaulį“, – parašė jis savo puslapyje socialiniame tinkle X.

Savo ruožtu Australijos parlamentaras ir Wikileaks įkūrėjo Dž. Assanžo bendradarbis Adriano Makrejus pareiškė, kad Durovo suėmimas Prancūzijoje yra Vakarų žingsnis link visiškos žodžių ir minčių kontrolės.

Pavelo Durovo suėmimas Prancūzijoje atitinka bendrą Europos socialinių tinklų suvaržymo modelį. Ne taip seniai ES priėmė savo „skaitmeninį aktą“, reikalaudama IT gigantų šalinti turinį, kuris bet kokiu būdu būtų nepriimtinas bet kuriai ES valstybei – narei.

Šios akcijos tikslas aiškus – įtvirtinti „Telegram“ kontrolė. Ko negalėjo padaryti „totalitarinės“ Rusijos Federacijos FSB, padarys „demokratinių ir liberalių“ Vakarų spectarnybos. Svarbi detale dar ir ta, kad „Telegram“ kaip komunikacijos priemonė plačiai naudojamas Rusijos kariškių tarpe Ukrainos fronte.

Vieni džiaugiasi dėl P. Durovo suėmimo, kiti suglumę. Treti galvoja, kaip tai gali būti? Kur gi demokratija, žmogaus teises, žodžio laisvė ir visą kita, kas buvo visiems įkalta į galvas per šimtmečius buržuazinės propagandos viešpatavimo laikotarpį?

Po šia dūmu uždanga, deja, visada slepiesi paprasčiausia diktatūra, buržuazinė diktatūra. Dabar aiškėjo konkretus jos kontūrai – tai liberal – fašistinė diktatūra. Ji būna gana įvairi. Kai kur daugiau teisių ir laisvių, kitur mažiau, kai kur jų visai nėra. Tačiau esmė visur ta pati – transnacionalinio kapitalo galia, kuris, kaip žinoma, pažeis bet kokius įstatymus, jei jam tikrai reikės.

P. Durovas – vienas ryškiausių dabar dominuojančio informacinio – technologinio kapitalo atstovas. Bet dabartinis kapitalizmas pradeda minti saviškiais. Sistema nemėgsta išsišokėliu net iš savųjų tarpo.

O fašizavimo tendencija yra universali, apimanti visą planetą. Įvairiose vietose ji šliaužia skirtingu greičiu, iš skirtingų starto taškų, bet šliaužia visur. Tame tarpe ir skaitmenizacijos pagalba.. Tai degraduojančio globalistinio imperializmo modelis.

Tik taip jis gali dar kurį laiką išgyventi, kai visi prieštaravimai paaštrėja iki kraštutinumo ir jie tampa nebesuvaldomi įprastais „demokratiniais“ metodais.

TA informacija