Ką gi, 29 % mūsų šalies rinkėjų išrinko 11 Lietuvos atstovų į Europos parlamentą. Per visą ES aktyvumo vidurkis sudarė maždaug 50%. Lietuvoje ir vėl dominuoja konservatoriai bei socdemai – euro-parlamente bus matomi beveik tie patys lietuvių deputatų veidai. Gal kiek paspalvins šį vaizdelį P. Gražulis, D. Žalimas bei A. Veryga.
Kiekvienų euro-rinkimų išvakarėse socialiniuose tinkluose laukiamas vos ne politinis žemės drebėjimas. Tikimasi, kad valdančiosios liberalios jėgos žlugs, laimės dešinieji euro-skeptikai, kurie pasisakys už tradicines europietiškas vertybes, o dabartinėmis sąlygomis dar ir už taiką bei už normalių santykių su Rusiją atstatymą.
Įvyksta rinkimai, valdančiosios partijos iš tikrųjų kažkiek balsų praranda, euro-skeptikai iš tikrųjų šiek tiek sustiprina savo pozicijas, bet iš esmės niekas nesikeičia. Daugumą vėlgi išlaiko sisteminė Europos liaudies partija, o naujieji euro-deputatai tuoj pat įsipaišo į esamą politinę liniją ir štampuoja rusofobines rezoliucijas.
Šį kartą tik gal kai kuriose ES valstybėse situacija gali kiek pasikeisti, pavyzdžiui Prancūzijoje, kur prezidentas E. Makronas, kurio partija dvigubai nusileido M. Le Pen „Nacionaliniam susivienijimui“, jau paskelbė apie šalies parlamento paleidimą ir naujus rinkimus.
Deja, bet tai tik iš dalies koreguoja bendrą vaizdą. Tikėtis iš sisteminės buržuazinės ES institucijos, kad ji atsisuks prieš savo maitintoją, yra naivu. Europos Parlamentas, kuris mažai ką realiai sprendžia, tai tik protestinio garo nuleidimo mechanizmas. Euro-parlamento rinkimų funkcija – sugerti ir tokiu būdu niveliuoti protestines nuotaikas Europoje.
Iš esmės sistema visada tik laimi. Prieš dabartinę euro-politiką nusiteikę aktyvistai patenka į Euro-parlamentą ir tampa sistemos dalimi bei užsitikrina sau asmeninę gerovę visam likusiam gyvenimui. Bendras ES kursas nuo euro-parlamentarų kalbų nė kiek nesikeičia. Realius sprendimus Briuselyje priima vis tas pats elitas, kurį niekas į jokius postus nerenka.
Tokia yra dabartinės europinės demokratijos esmė ir tikrovė.
TA informacija