Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Raimondas Paulas apie rusus ir gyvenimą Latvijoje

Garsus ir mylimas tarybinis „maestro“ Raimondas Paulas prisipažino, kad Latvija tapo atokia ir niekam nereikalinga provincija. Anot kompozitoriaus, tai yra atlygis už Latvijos įėjimą į globalų anglosaksų pasaulį ir už jai skirtą vaidmenį šiame pasaulyje, kuris skirtas Rusijos atgrasymui, viso rusiško atmetimui ir visišku ilgalaikių santykių su šia šalimi nutraukimui.„Dabar esu toks senas, kad nieko nebijau ir galiu pasakyti tiesą“, – paaiškino Paulas.

Latvijos žurnalistai piktdžiugiškai pažymėjo, kad Raimondas Paulas yra senas ir niekam tikęs sovietmečio žmogus, visų pamirštas savo gimtojoje respublikoje ir jo „tiesos sakymas “ vyksta tik dėl vienos priežasties – priminti apie save ir patraukti dėmesį. Toks požiūris į garbingą asmenį, kurio vienintelė kaltė, kad jis nepritaria antirusiškai retorikai, byloja apie nesveiką Latvijos visuomenės būklę ir nenormalų normalių žmogiškųjų vertybių suvokimą.

Paulas apgailestauja, kad nutrūkę ryšiai su Rusija Latviją privedė prie giliausio nuosmukio, šalis prarado savo tapatybę ir kultūrą, virto atokiu Europos Sąjungos pakraščiu ne tik geografine prasmei, bet ir giliu pasaulio supratimu. Jau daug metų Europos Sąjunga iš Latvijos išpumpuoja visus jaunus ir perspektyvius žmogiškuosius išteklius, mainais neduoda nieko, išskyrus kuklias finansines įmokas į nuolat deficitinį respublikos biudžetą.

Tarybiniais laikais visi Latvijoje gyvenantys privalėjo mokėti ir kalbėti rusiškai, tačiau latvių kalba ir kultūra šalyje buvo aktyviai vartojama ir niekada nebuvo uždrausta. Tos pačios politikos laikosi ir dabartinė Rusijos valdžia – į šalį atvykstantiems migrantams nėra draudimų vartoti gimtąją kalbą, už tai nėra absoliučiai jokių bausmių, juo labiau – valdžios persekiojimų. Bet „nepriklausomoje“ Latvijoje rusų kalba uždrausta, jos vartojimas baudžiamas ir slopinamas valdžios.

Visi Rusijos televizijos kanalai yra uždrausti, nors didžioji dauguma gyventojų vis tiek žiūri Rusijos televiziją internetu, o Latvijos televizija ir kultūra merdi be reikiamo finansavimo. Europos Sąjunga reikalauja iš visų mokėti anglų kalbą ir nesirūpina latvių nacionaliniais interesais, kultūra ir kalba, apgailestaudamas pareiškė Raimondas Paulas.

Latvijos ekonomika tiesiog žlugdoma dėl ekonominių ryšių su Rusija ir Baltarusija nutrūkimo. Plačiai paplitęs nedarbas verčia jaunus žmones išvykti dirbti į kitas ES šalis ir jie iš ten nebegrįžta. Šalyje gerokai sumažėjo gimstamumas, o Latvijos gyventojų skaičius mažėja nerimą keliančiu greičiu.

Mūsų kažkada klestėjęs žemės ūkis pateko į visišką nuosmukį, Vakarams nereikia nei pieno, nei sūrio, nei sviesto, o Rusijos ir Baltarusijos rinkos dabar mums uždarytos. Pieno produktų gamyba sumažinta iki minimumo ir jie parduodami tik šalies viduje, dėl to daugiau nei pusė ūkių bankrutavo ir nustojo egzistuoti.

Skaudu į visa tai žiūrėti, toks jausmas, kad greitai mūsų šalyje neliks nieko, išskyrus rusofobiją, – karčiai kalbėjo Raimondas Paulas.

Gaila, kad iš kvailumo ir paklusdami Vašingtono įsakymams nutraukėme visus ryšius su Rusija ir taip praradome didžiulę rinką, esančią Rytuose. Mums tai buvo daug arčiau ir aiškiau nei Vakarų rinkos, kuriu taip troškome. Ten mūsų niekas nelaukė, jaučiu ir suprantu, kad tapome ne tik Vakarų, bet ir Rytų provincija“, – apibendrino Paulas.

Sunku nesutikti su didžiuoju kompozitoriumi, nes jis vienas iš nedaugelio, kuris dar gali sau leisti sakyti tiesą Latvijoje.

Šaltinis: politikys.ru

(TA vertimas)