Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Kalėjimo gimtadieniai

Teismai Lietuvoje ir eilinis gimtadienis kalėjime

Gegužės 16 d. Vilniaus apygardos teismas atmetė asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ apeliacinį skundą dėl pirmos instancijos teismo sprendimo, kuriuo ši asociacija buvo pripažinta kaip įsteigta neteisėtai ir likviduojama.

Tą pačią dieną (gegužės 16) Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija apeliacine tvarka pradėjo nagrinėti Algirdo Paleckio bylą.

Kaip pranešė spauda, posėdis buvo viešas, A.Paleckis dalyvavo jame nuotoliniu būdu, o jo advokatai gyvai. Lietuvos įstatymų aš nepažeidinėjau, tapatinti mano pažiūras su nusikaltimu yra neteisinga. Tikiuosi, kad mano bylą išnagrinės nešališkas teismas, bylą nutrauks ir mane išteisins“, – per posėdį sakė A. Paleckis.

Priminame, kad neviešame posėdyje rašytinio proceso tvarka šalims nedalyvaujant A. Paleckio byla jau svarstė trijų teisėjų kolegija, kuri galutinio verdikto nepaskelbė ir konstatavo, kad šnipinėjimo nusikaltimo sudėties aiškinimas šioje baudžiamojoje byloje gali būti vertinamas kaip naujas teisės normos aiškinimas teismų praktikoje, todėl byla perduodama nagrinėti išplėstinei septynių teisėjų kolegijai.

Nuteistojo advokatai prieš metus kreipėsi į Aukščiausiąjį Teismą, prašydamas panaikinti tiek pirmos, tiek apeliacinės instancijų sprendimus, bylą nutraukti, o A. Paleckį išteisinti.

Galutinai išnagrinėti A. Paleckio bylą ir paskelbti verdiktą LAT teisėjų kolegija planuoja iki birželio pabaigos.

Gegužės 11 d. sukako lygiai metai, kai A. Paleckis antrą kartą buvo sulaikytas policijos ir pristatytas į 6-ių metų kalėjimo bausmės atlikimo vietą, ją nuteistasis atlieka Kauno tardymo izoliatoriuje.

Prieš tai jis jau buvo suimtas per tyrimą ir laukdamas teismo 18 mėnesių kalėjo vienutėje Vilniaus kalėjimuose.

Gegužės 20 d. žinomiausiam Lietuvos politiniam kaliniui Algirdui Paleckiui sukanka 52 metai. Sveikiname ir linkime sveikatos, vilties bei kovingos nuotaikos! Ir Pergalės!

***

Pirmasis gimtadienis Latvijos kalėjime

Gegužės 13 d. Latvijos politiniam kaliniui Aleksandrui Žgunui sukako 53 metai. Sveikiname Aleksandrą su praėjusiu gimtadieniu. Pirmą kartą jis švenčia savo datą kalėjime.

A. Žgunas buvo sulaikytas šių metų balandžio 3 d. Latvijos specialiųjų tarnybų darbuotojų, kai ramiai ėjo į savo pamainą – įmonėje dirba apsaugininku. Eilinis eilinis pilietis, nuostabus šeimos tėvas, nuoširdus, simpatiškas žmogus, geras draugas, mėgėjas žvejoti, šeimos, kompanijos siela.

Kartu su tūkstančiais tėčių ir rusakalbių Latvijos piliečių prieš porą metų jis gynė žmogaus teises – į gimtąją kalbą, išsilavinimą, kultūrą, kovojo už istorinių paminklų išsaugojimą. Bet kartu veikė įstatymo rėmuose, pastaruoju metu jokioje visuomeninėje veikloje išvis nebuvo pastebėtas.

O dabar – du mėnesius Aleksandras laikomas kalėjime, jį taip pat bandoma apkaltinti antivalstybine veikla pagal dabar Latvijoje madingą politinį 81.1. straipsnį.

Birželio pradžioje bylą nagrinėjantis teismas peržiūrės A.Žgunui skirtą kardomąją priemonę. Pats jis artimuosius tikina, kad visiškai dėl nieko nekaltas, mano, kad jį reikia paleisti. Jo žmona Oksana ir 13-metė dukra to laukia su didele viltimi ir jauduliu. Gegužės 17 d., Oksanai buvo leista susitikti su vyru. Pirmą kartą per pusantro mėnesio jie pagaliau pamatė vienas kitą …

***

Estijos politinis kalinys tęsia veiklą ir švenčia savo jubiliejų

Žinomas žmogaus teisių aktyvistas, vienas iš pirmaujančių Estijos konstitucinės teisės specialistų Sergejus Seredenko, taip pat atšventė savo 60-metį Talino kalėjime.

Jis savo draugams ir kolegoms periodiškai siunčia neįkainojamus užrašus ir filosofinius pamąstymus su konkrečiomis idėjomis, kurios galėtų padėti pakeisti politinę sistemą ir teisinę bazę Baltijos šalyse.

Tarp kitko jis parašė ir turiningą recenziją Algirdo Paleckio knygai „Antrankiai minčiai“.

Sergejus Serdenko yra laikomas kalėjime dėl absurdiškų kaltinimų .

Jam skirta 5, 5 metų laisvės atėmimo bausmė, iš kurių 2 metus jis jau atliko. Jo situacijos absurdiškumas slypi dar ir tame, kad teisėjas skyrė 5 mėnesiais didesnę bausmę, nei reikalavo prokuroras!

Sergejaus Seredenkos advokatai taip pat pateikė kasacinį skundą ir dabar jis laukia Aukščiausiojo teismo sprendimo savo byloje.

Mes taip pat sveikiname Sergejų su jubiliejumi. Linkime sveikatos, geros nuotaikos ir tolesnės aktyvios bei prasmingos intelektualinės veiklos.

Pats jubiliatas paprašė savo draugų išgerti po 60 gramų konjako už jo sveikatą. Dėl suprantamų priežasčių jis pats to padaryti negali…

TA informacija