Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Estijoje jau yra pirmoji politinė kalinė moteris

57 metų žurnalistė Svetlana Burceva sulaikyta Estijoje. Visa jos kaltė ta, kad ji rašė straipsnius ir fotografavo internetiniam leidiniui Baltnews.com, kuris priklauso žiniasklaidos grupei „Rusija šiandien“ ir kurio direktoriui Dmitrijui Kiseliovui Europos Sąjunga įvedė sankcijas.

Anksčiau Burceva dirbo žurnaliste internetiniame leidinyje „Sputnik Eesti“, kuris dėl sankcijų 2019 metais nutraukė veiklą Estijoje. Nuo praėjusių metų ji yra „Koos“ partijos narė, kurios vienas lyderių Ivo Petersonas yra teisiamas už «valstybės išdavystę».

Šiuo metu Estijoje yra 6 politiniai kaliniai.

Lietuvoje tęsiasi A.Paleckio bendraminčių teismas

Vilniuje «Tarptautinio kaimynystės forumo» byloje jau įvyko 5 teismo posėdžiai, kuriuose teisiami A. Paleckio bendražygiai E. Švenčionenė ir K. Juraitis, o taip pat prie jų prijungtas istorikas ir filosofas V. Ivanovas.

Ankstesniuose posėdžiuose teismas išklausė liudytojų parodymus, jų tarpe ir vieno iš visuomeninio judėjimo „Teisingumo aušra“ įkūrėjų Mečislovo Giedroito, kuris dalyvavo ir Tarptautinio kaimynystės forumo veikloje.

Posėdžio metu kalbintas jis neslėpė nuostabos dėl Švenčionienei ir Juraičiui mestų kaltinimų. Jis pabrėžė, kad jie tiesiog nori „draugiškai gyventi su visais savo kaimynais“.

Už ką žmonės yra teisiami? Už tai, kad jie važiavo į Baltarusiją ieškoti taikos? Su visais kaimynais turime gyventi taikiai ir draugiškai, daryti verslą“, – sakė M. Giedroit.

Kitas teismo posėdis «Tarptautinio kaimynystės forumo» byloje numatytas gegužės 8d., 13.30 val.

Europos Parlamento narei Ždanokai pradėtas baudžiamasis procesas

Latvijos VSD pradėjo baudžiamąjį procesą prieš Europos Parlamento narę Tatjaną Ždanok, kuri kaltinama šnipinėjimu Rusijos naudai.

Sausio pabaigoje VSD paskelbė, kad įvertins žiniasklaidos paskleistą informaciją apie galimą Ždanok ir Rusijos žvalgybos tarnybų bendradarbiavimą. Baudžiamasis procesas Ždanokai buvo pradėtas vasario 22 d.

VSD tyrimo interesais išsamesnių komentarų neteikia.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė Valerijaus Ivanovo apeliacinį skundą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė Rusijos piliečio Valerijaus Ivanovo, pateikusio skundą dėl atsisakymo pratęsti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje. Šis sprendimas patvirtina pirmosios instancijos Lietuvos administracinio teismo sprendimą, kuriuo taip pat buvo atmestas jo prašymas nuolat gyventi Lietuvoje.

Istorikas, filosofas, publicistas, rusiškų Lietuvos rašytojų ir dailininkų sąjungos „RAROG“ pirmininkas V. Ivanovas padavė skundą Lietuvos Respublikos migracijos departamentui nusprendus panaikinti jam leidimą gyventi Lietuvoje.

V. Ivanovas dabar teisiamas baudžiamojoje byloje kartu su „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ aktyvistais Erika Švenčioniene ir Kazimieru Juraičiu. Nuo šios bylos baigties ir priklausys, kada jis bus išsiųstas iš Lietuvos – šioje baudžiamojoje byloje V. Ivanovui yra paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, tai reiškia, kad kaltinamasis visą bylos nagrinėjimo laiką turi būti Lietuvoje.

Antroji Jelenos Kreilė byla Latvijoje

Latvijos teisme prasidėjo antrosios Jelenai Kreilei iškeltos baudžiamosios bylos dėl „agresijos ir karo nusikaltimų viešo pateisinimo ir šlovinimo“ posėdžiai. Ji jau buvo pralaimėjusi pirmąją bylą pagal lygiai tą patį straipsnį ir gavo lygtinę bausmę vieneriems metams. Antrasis teismo procesas baigiesi J. Kreilės areštu 2 menesiams.

Jelena į teismą atvyko su Rusijos trispalvės atvaizdu ant švarko. Prokurorė tiesiog pasiuto pamačiusi tokį vaizdą ir posėdžio metu pareikalavo, kad į bylą būtų įtrauktas ir Kreilės interviu Match TV, kuriame Jelena sako, kad Latvijos žmonės yra įbauginti, patiria spaudimą ir neturi galimybės pasakyti savo nuomonės.

Ši citata laikoma Latviją šmeižiančia ir diskredituojančia“, – pakomentavo Jelenos vyras Andrejus Krasnopiorovas.

Anot jo, Jelenos teisme buvo paklausta, ar ji suprato jai pateiktus kaltinimus ir ar pripažįsta kaltę.

Jelena teigė suprantanti kaltinimus, tačiau dėl jų absurdiškumo kaltės kategoriškai nepripažįsta.

Pasiektas dugnas

Panašu, kad Latvijoje jau pasiektas visiškas represinės politikos dugnas. Šalies policija pradėjo baudžiamąjį procesą prieš 22 metų vaikiną, kuris kovo 28 dieną Rygos senamiestyje, atseit, šlovino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir Rusijos kariuomenę. Žvalgybos tarnybos ypač pabrėžia, kad jis tai darė rusiškai. „Nusikaltėlio“ pavardė neskelbiama.

Vaikinas sulaikytas ir prasidėjo baudžiamasis procesas pagal liūdnai pagarsėjusį 74.1 straipsnį – „agresijos ir nusikaltimų žmoniškumui pateisinimas“.

Latvijoje taip pat buvo sulaikytas televizijos technikas, kurio pavardė irgi neskelbiama, padėjęs vietos gyventojams prisijungti prie šalyje blokuojamų rusiškų kanalų.

Latvijos policijos duomenimis, 1975 metais gimęs vyras paslaugas suteikė ne mažiau kaip 181 Latvijos gyventojui.

Jam buvo iškelta byla pagal Latvijos baudžiamojo kodekso 280 str. – dėl verslininkystės, kuriai taikomas specialus draudimas. Vyrui gresia laisvės atėmimas iki trejų metų. Tiems, kuriems jis įrengė rusiškus kanalus, irgi gresia atsakomybė – bauda iki 700 eurų.

Šioje vietoje reikėtu priminti, kad net TSRS laikais už „Amerikos balso“ ar „Radijo Svoboda“ pasiklausimą niekas nieko nebaudė, tik techniškai slopindavo šios informacinius kanalus.

TA informacija