Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Dauguma ES šalių palaiko idėją uždrausti dvigubą šifravimą privačioje savo piliečių korespondencijoje, taip pat asmeninių pranešimų skanavimą dėl neteisėto turinio. Atitinkamą dokumentą paskelbė oficialių dokumentų šaltinisDocument Cloud”.

Idėja, kad įvairių mesendžerių administracijos turėtų panaikinti vidinį šifravimą, draudžiantį bet kam, išskyrus siuntėją ir gavėją, skaityti korespondenciją, ES diskutuojama nuo 2020 m. Tai motyvuota būtinybe kovoti su vaikų pornografijos plitimu, tačiau iš tikrųjų tai faktiškai eliminuoja privačios korespondencijos konfidencialumą ES šalyse.

Visi šio projekto dalyviai tai supranta: galų gale galimybė skenuoti korespondenciją dėl vieno dalyko leidžia tą patį daryti iš viso dėl bet ko. Kol kas projektas dar nerealizuotas, tačiau paskelbtas dokumentas rodo, kad tai gali atsitikti gana greitai, nes Euro-biurokratai beveik pasiekė sutarimą dėl šios priemonės tikslingumo. Nors kai kurios Europos Sąjungos narės (Danija, Italija, Airija) vis dar bando priešintis.

Jeigu kažkas panašaus butu pasiūlyta Rusijoje ar Baltarusijoje, visame pasaulyje «laisvoji žiniasklaida“ jau šaukte šauktų apie „totalitarizmą“ ir „diktatūrą“. Bet kai ES siūloma įvesti iš esmės totalinio piliečių sekimo sistemą, tai, žinoma, yra „demokratija“ ir „europietiškų vertybių“ ginimas.

TA informacija