Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Liepos 26 d. Maskvoje Rusijos Visuomenės rūmuose vyko šios  institucijos atstovų susitikimas su Lietuvos pilietinės visuomenės – „Tarptautinio Geros Kaimynystės Forumo“ – delegacija. Susitikime buvo aptariamos šiuo metu neįprastos idėjos: kaip įvesti bevizį režimą tarp Rusijos ir Lietuvos, taip pat kaip atidaryti Forumo atstovybę Maskvoje bei kiti klausimai.

Lietuvos visuomeninio judėjimo „Teisingumo aušra“ ir jos lyderio, Lietuvos politinio kalinio Algirdo Paleckio inicijuotoTarptautinio Geros Kaimynystės Forumo“ koordinatorė Erika Švenčionienė teigė, jog Foirumo delegacija atvežė visus reikalingus dokumentus, kad atidarytų savo atstovybę Rusijos sostinėje.

„Mes iš esmės jau gavome atsakymą iš Rusijos pusės“, – NEWS.ru sakė E.Švenčionienė. „Tikimės, kad jau šios kelionės metu bus tikrumas šiuo klausimu. Jei ne, važiosime vėl ir vėl, kol nepaseksime savo. Norime įvairių lygių partnerystės, gerų kaimyninių santykių ir kad nebūtų priešiškumo“.

Taip pat už Maskvos ir Vilniaus ryšių atkūrimą pasisakanti „Tarptautinio Geros Kaimynystės Forumo“ vadovė nemato nieko neįmanomo įvesti bevizį režimą į Lietuvą iš Rusijos ir atvirkščiai, nepaisant to, kad abiejų šalių santykiai šiuo metu yra siaubingi, o daugelis politologų tiesiogiai prognozuoja karą tarp valstybių del Suvalkų koridoriaus, skiriančio pagrindinę Rusijos Federacijos teritoriją nuo Kaliningrado srities.

Teisingumo Aušros informacija

***

Tarptautinio Geros Kaimynystės Forumo spaudos konferencija „Rosija segodnia“ platformoje

(Пресс конференция Международного Форума Добрососедства на платформе “Россия Сегодня”)

2022 07 28

Dalyvauja: Erika Švenčionienė, Edikas Jagelavičius, Darius Norkus, Mindaugas Ramoška