Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Gegužės 27 d. Rygoje, Laisvės aikštėje vyko didžiausia per pastarąjį laikotarpį protesto akcija prieš dabartinės vyriausybės ir Latvijos ministro pirmininko Krišjanio Karinšo politiką.

Dalyvauti proteste Latvijos sostinės gyventojus aktyviai ragino partijos „Latvija pirmiausiai“ lyderis Ainaras Šleseris ir partijos „Stabilumas“ pirmininkas Aleksejus Roslikovas. Kalbėdami mitinge politikai teigė, kad vadovaujama Karinšo, Latvija grimzta į skolas, ekonomikoje tvyro sąstingis, tauta nyksta, jaunimas bėga iš šalies, žmonės kovoja dėl išlikimo.

A. Šleseris savo kalboje akcentavo būtinybę suvienyti skirtingų tautybių gyventojus ir pareikalavo premjero Krišjanio Karinšo atsistatydinimo, žadėdamas priešingu atveju pradėti rinkti parašus dėl Seimo paleidimo. Jis taip pat pabrėžė, kad Egilas Levitas yra „ne liaudies, o prieš liaudį ir tautą nusiteikęs prezidentas“, kad Latvijai reikia prezidento, kuris palaikytų „tradicinę šeimą“. Pasak Šleserio, Latvijai reikia profesionalios vyriausybės, galinčios plėtoti ekonomiką, nes niekas iš dabartinių valdančiųjų politikų nieko nesupranta apie ekonomiką. Be kita ko, Šleseris kritikavo visuomeninę žiniasklaidą (Latvijos televiziją ir Latvijos radiją), teigdamas, kad jos neatspindi tikrų įvykių šalyje.

Toliau į protestuotojus kreipėsi Seimo deputatas Aleksejus Roslikovas. Jis taip pat paragino Karinšą atsistatydinti ir pabrėžė, kad nepriimtina, kai valdantieji politikai skirsto visuomenę į „teisingus ir neteisingus“, taip pat ir kalbos principu. Jis pabrėžė, kad visi mitingo dalyviai prie paminklo atėjo ginti vaikų ir pensininkų. “Šiandien gyvename laikais, kai mes, tos pačios žemės broliai ir seserys, esame susiskaldę – kairė ir dešinė, teisingi ir neteisingi. Taip neturėtų būti! Žmonės ir jėga yra viename flange!”, – sakė politikas.

Daugelis protestuotojų į mitingą atvyko su Latvijos ir partinėmis vėliavomis. Akcijos dalyviai atsinešė plakatus su šūkiais „Kariņšas – sekantis!“, „Kariņšai, mokykis iš Levito, išeik!“, „Nekelti pensinio amžiaus!“, „Užteks!“.

Į mitingą atvyko ir rusakalbiai, ir latviai. Oratoriai iš tribūnos kalbėjo ir latvių, ir rusų kalbomis ir kvietė visus veikti vieningai. Į protestą susirinko daugiausia vidutinio amžiaus žmonės, tačiau buvo ir pagyvenusių latvių bei jaunimo. Atvyko ir šeimos su vaikais.

Po mitingo protestuotojai Roslikovo bei Šleserio kvietimu nuėjo žiūrėti ledo ritulio ir palaikyti Latvijos rinktinę. 2023 metų pasaulio ledo ritulio čempionate rungtynėse dėl trečiosios vietos latviai iškovojo sau istorinį medalį, Jie susitiko su JAV rinktine ir šventė pergalę – 4:3.

TA informacija