Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Lietuvos teisėtvarka toliau vykdydama politinį užsakymą net ir įkalintą žinomiausią Lietuvos disidentą Algirdą Paleckį nepaleidžia iš savo gniaužtu ir bando dar stipriau ji sutramdyti. Sistema paniškai bijo A. Paleckio, bijo jo tvirtų, aiškių ir adekvačių nuostatų, bijo jo charizmos, jo politinio talento ir politinio įdirbio.

Kaip jau informavome, jam iškeltos 2 naujos bylos: dėl „pokario partizanų niekinimo“ ir dėl Seimo nario „Kasčiūno šmeižto“. Kaune vyko jau keli teismo posėdžiai dėl šių bylų. „Partizanu niekinimo“ byloje liudijusi Seimo narė, konservatorė P. Kuzmickienė teigė, kad A. Paleckis siekė visuomenei „sudaryti neigiamą įspūdį apie partizanus“, minėdamas galimai neatitinkančius istorinių tyrimų skaičius. Dar vienas liudytojas Seimo narys, konservatorius M. Maldeikis teigė teismui, kad A. Paleckis menkindamas partizanus bando „paneigti Lietuvos valstybingumą“. Kitoje L. Kasčiūno šmeižto byloje A. Paleckis kaltinamas tuo, kad išvadino L. Kasčiūną ir jo anuomet vadovaujama Seimo saugumo ir gynybos komitetą „nacistiniais“ , o L. Kasčiūną apkaltino siekiu apriboti žiniasklaidos laisvę. „Nei aš, nei mano vadovaujamas komitetas nedarėme nacistinių nusikaltimų“, – tvirtino viename iš teismų liudijęs L. Kasčiūnas.

Taigi, abi bylos – tai istorinių vertinimų ir žodžio laisvės teritorija. Lietuvoje, kaip žinia, egzistuoja LR Baudžiamojo Kodekso 1702 straipsnis, kuriuo mūsų demokratinėje valstybėje kriminalizuojami laisvas žodis bei mintis ir neatitinkantys „generalinės linijos“ istoriniai vertinimai. Pagal šį straipsnį pažeidėjams gresia bauda arba laisvės apribojimas iki dvejų metų. Štai sisteminiai politikai ir naudojasi šio instrumentu suvedinėdami sąskaitas su oponentais, vykdydami didesnių viršininkų nurodimus arba vedavaudamiesi aukštesniais idėjiniais motyvais. Deja, kai „prispaudžia reikalas“ ir iškila nors ir menkas pavojus sistemai panaudojama dar sunkesne BK šnipinėjimo straipsnio „artileriją“.

Dar 2022 m. pats A. Paleckis teismo nuosprendį jo „šnipinėjimo“ byloje pakomentavo taip: “Ši byla yra tuščia, nes teismas taip ir nepadėjo ant stalo tai, ką konkretaus aš „prišnipinėjau“. Kur konkretūs duomenys, failai, diskai, popieriai?… Juk tai, liaudiškai tariant, „bespredelas“. Būtent todėl visas kaltinimas paremtas dviem „šaltiniais“ – pedofilo „parodymais“ ir VSD pažymomis. Tai juokingi „šaltiniai“ teisės prasme. Pasirodo, „užduotis A. Paleckiui duodavo nenustatytas užsienio žvalgybininkas“…Ši „byla“ tampa didžiulė gėda visai Lietuvos teisėsaugai – ir visai valstybei. Landsbergių klanas bijo realios opozicijos, bijo, nes aš sakiau tiesą apie sausio 13, apie socialinę nelygybę ir apie savižudišką iš JAV vairuojamą Lietuvos užsienio politiką. “.

Daugumai besidominčių A. Paleckio „šnipinėjimo“ byla yra gerai žinoma, kad sisteminės žiniasklaidos šimtus kartų išplatinta informacija apie šią „bylą“, tėra vieno pedofilo „parodymai“. Duodamas juos 2018 m., vilnietis verslininkas Deimantas Bertauskas tuo metu buvo teisiamas už vaikų pornografinių nuotraukų kaupimą… Tai – sena JAV ir jos telepatinių šalių vieno „auksinio“ liudytojo metodika, ji pritaikyta ir kito žurnalisto – Džulijano Asanžo, „Wikileaks“ įkūrėjo, byloje. Kai nėra įkalčių, tuomet atrandamas itin pažeidžiamas asmuo, kuris sutinka prikalbėti bet ką, kad tik pats būtų atpalaiduotas nuo savo bylos. Taip įvyko ir šiuo atveju – nors D. Bertauskui grėsė 4 kalėjimo metai už pedofiliją, jis 2021 m. tegavo mažą baudelę.

Be kitko liudytojas M. Maldeikis, kuris kartu su P. Kuzmickienė ir inicijavo vieną iš bylų, apgailestavo, kad net ir kalėjime A. Paleckis nesigaili savo veiksmų. Nepavykus palaužti A. Paleckio teismais ir kalinimais sistema bando kiek įmanoma ilgesniam laikui izoliuoti garsų opozicionierių nuo visuomenės. Šioje vietoje neramina ir žinia, kad, neva, bandyta pasikėsinti į kito politinio kalinio A, Kandroto (Celofano) gyvybę. Kalėjimas yra dar ir simbolinis valdžios instrumentas. Kalėjimas tampa vieta, kur demonstruojama sistemos galia ir kontrolė, tai nuolatinės strategijos, kuria siekiama sutramdyti bei pavergti žmogų, dalis. Didėjant įvairiausiu draudimų ir apribojimų skaičiui gali atsitikti taip, kad ir pati sistema taps kalėjimu.

Šia prasme Algirdo Paleckio pavyzdys, jo elgsena bei žodis ir už kalėjimo grotų daro poveikį žmonėms, parodo kad ir įkalintas žmogus gali būti laisvas savo vidumi ir kelti baimę valdančiai Lietuvą administracijai.

Kaip teigė Machatma Gandis: „Iš pradžių jie tavęs nepastebi, paskui juokiasi iš tavęs, vėliau kovoja su tavimi. Ir pagaliau tu nugali”.

TA informacija