Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Neseniai įvykęs dar vienas išpuolis prieš mokyklą Nešvilio mieste JAV, per kurį žuvo trys vaikai ir trys mokyklos darbuotojai, sukėlė platų amerikiečių pasipiktinimą ir siaubą. Žudikę, translytę moterį Audrey Hale nušovė policija. Šis įvykis yra labai reikšmingas. Kaip pasakė JAV prezidentas Dž. Baidenas, tai „širdį drąskantis, baisiausias šeimos košmaras“.

Atkreipkime dėmesį, kad naujienose buvo pabrėžta, kad nusikaltėlis yra translytis. Anksčiau tai buvo nepriimtina. Prisiminkime, kaip JAV buvo draudžiama žiniasklaidoje nurodyti nusikaltėlių odos spalvą. Tai buvo paskelbta rasine diskriminacija. Ta pati taisyklė buvo perkeliama ir translyčiams asmenims.

Požiūris į žmones, keičiančius lytį, pradeda keistis. Jie išeina iš aukų įvaizdžio. Istorija juda spirale. Galbūt dabar laukiame posūkio link paramos transgenderių judėjimui mažinimo. Pirma, jo palaikymo sumažėjimas, toliau galimas ir neigiamas požiūris.

Anksčiau ar vėliau tai įvyks. Istorijos ir dialektikos dėsniai yra nenumaldomi. Ir kai tai atsitiks, visuomenė susidurs su neįprastu reiškiniu. Išsivysčiusiose šalyse bus nemažas procentas translyčių asmenų – vyrų, kuriems trūksta vyriškų organų bei požymių, ir moterų, kurios negali gimdyti bei kalba vyrišku balsu. Nemanau, kad tai bus suvokiama kaip bjaurybė. Bet galbūt jie bus suvokiami kaip invalidai.

Kiekvienas karas daug žmonių palieka invalidais – vieni praranda rankas, kiti – kojas. Įsivaizduokite, kad translyčiai žmonės bus suvokiami kaip panašūs karo veteranai-invalidai. Transgenderinio karo veteranai.

Olegas Cariovas (Олег Царёв)