Rugsėjo 9-10 dienomis Minske vyko Patriotinių jėgų Laisvės Kongresas „Už taiką ir pažangą“, kurį organizavo Baltarusijos liberalų – demokratų partija. Renginys skirtas Baltarusijos išsivadavimo iš fašistinės Vokietijos okupacijos 80 – mečiui. Kongreso programą sudarė dvi dalys – politinė ir ekonominė.
Kongreso metu daugiau nei 50 politikų, ekspertų ir visuomenės veikėjų iš Austrijos, Vokietijos, Serbijos, Bulgarijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių susirinko aptarti aktualias politines ir ekonomines problemas, taip pat išreikšti bendrą norą kurti pasaulis be karų, sankcijų ir kitų konfrontacijos formų. Nuo Lietuvos Kongrese dalyvavo Tarptautinio geros kaimynystės forumo pirmininkas E. Jagelavičius.
„Mes norime, kad jūs, apsilankę Minske, įsitikintumėte, jog Baltarusija yra taiki, graži, taiką mylinti šalis, ir ji pasisako už taiką, niekada niekam nekėlė ir nekels grėsmės. Norime, kad vaikščiotumėte mūsų gatvėmis, muziejais, pažvelgtumėte į mūsų šalį, kurią taip mylime“, – atidarydamas Kongresą kalbėjo Baltarusijos Atstovų rūmų Tarptautinių reikalų nuolatinio komiteto pirmininko pavaduotojas, šios šalies Liberal – demokratų partijos pirmininkas Olegas Gaidukevičius.
„Taip pat norime pasikalbėti apie tai, kaip išgelbėti Europą nuo nelaimės. Juk šiandien visą Europą vėl norima įvaryti į karo chaosą. Puikiai žinome, kad amerikiečiams stiprios Europos nereikia. Norime, kad gintumėte savo nacionalinius interesus ir valdžioje būtų patriotai, kad Europa taptų nepriklausoma ir stipri“, – pridūrė jis.
Kongrese dalyvavo ir žinoma Ukrainos tinklaraštininkė Tatjana Montian, kuri atvirai kalbėjo apie tai, kas, jos nuomone, laukia Baltijos šalių artimiausiu metu: „Jus būsit panaudoti kaip mėsa iš karto po to, kai baigsis ukrainiečiai! Kai tik mobilizacijos resursai Ukrainoje baigsis, ateis Baltijos šalių eilė karo mėsmalei!“ – teigė blogerė.
Patriotinių jėgų kongresas tapo ne tik reikšmingu įvykiu, bet ir efektyvia derybų platforma, kurioje skirtingų šalių atstovai galėjo draugiškoje atmosferoje apsikeisti nuomonėmis, rasti bendraminčių ir partnerių, užmegzti ryšius, kurie prisidėtų toliau plėtojant tarptautinį bendradarbiavimą.
Renginio sėkmę planuojama įtvirtinti įvedant kasmetinio renginio tradiciją. Kitais metais kongreso mastai ir geografija bus gerokai išplėsti: renginyje dalyvaus delegacijos iš įvairių kontinentų bei šalių, tarp jų ir iš Prancūzijos.
Akivaizdu, kad pasaulinė saugumo ir geros kaimynystės paklausa, atsirandanti globalinėje bendruomenėje, sukuria sąlygas tokiems renginiams rengti, nepaisant galiojančių sankcijų ir apribojimų. Taikos ir sutarimo siekiantys žmonės visada ras progą dialogui.
TA informacija