Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Kaip jau žinoma, Lietuvos valdžia imituoja aktyvumo antplūdį, bandydama nuslėpti tikrai svarbias mūsų visuomenės problemas.

Visai neseniai internete buvo iškeltas klausimas dėl Maksimo Gorkio vardo Klaipėdoje rusakalbės progimnazijos pervadinimo. Sprendžiant iš mūsų politinio elito reakcijos, tai tikrai labai svarbus Lietuvos visuomenės funkcionavimo elementas. Atsižvelgiant į tai, narkotikų platinimo Klaipėdos mokyklose klausimas buvo taktiškai nutylėtas. Pasirodo, mokyklos pavadinimo problema socialiniu požiūriu svarbesnė nei mokinių, o gal ir mokytojų narkotikų vartojimas.

Kaip laivą vadinsi, taip jis ir plauks. Taigi Klaipėdos miesto Uosto progimnazija, buvusi Maksimo Gorkio vardo gimnazija, yra viena iš ugdymo įstaigų, kurioje užfiksuoti stipriųjų narkotikų vartojimo pėdsakai.

Taigi įkalčiai buvo rasti 27 iš 28 Klaipėdos mokyklų, kuriose vyko tyrimas. Visuomenės sveikatos administracijos tyrimo duomenimis, labiausiai paplitusi medžiaga buvo kokainas.

Testas šių metų sausio-vasario mėnesiais vyko 13 gimnazijų, 11 gimnazijų ir keturiose profesinio mokymo įstaigose. Tyrimą atliko Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos departamentas.

Remiantis gautais rezultatais, 27 mokymo įstaigose rasta kokaino, 15 – opiumo, penkiose – metamfetamino, vienoje ugdymo įstaigoje – kanapių. Iš viso Klaipėdoje yra daugiau nei 40 mokyklų.

Panašus tyrimas buvo atliktas ir pernai, kai pagrindinis aptiktas narkotikas buvo kanapės.

Europos narkotikų ir narkomanijos stebėsenos centro duomenimis, tokių medžiagų vartojimas Lietuvoje auga. 2021 metų duomenimis, bent kartą gyvenime narkotikus vartojo 14,1 procento Baltijos Respublikos gyventojų.

Žinoma, kad žuvis pūva nuo galvos. Kokį pavyzdį rodome savo vaikams, jei valdžioje esantys žmonės atvirai pripažįsta net pavienius narkotikų vartojimo atvejus.

Taigi LR Seimo deputatė, Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė pripažino šią ydą: «Visada buvau pavyzdingas mokinys ir studentas, mano pasiekimai ir rezultatai visada buvo tik geriausi, žinoma, eksperimentavau su narkotikais, bet tai buvo pavieniai atvejai».

Pavienių atvejų visiškai pakanka kelių smegenų ląstelių sunaikinimui. To rezultatą dabar galime stebėti mūsų Seimo narių pavyzdyje.

Rafal Kowalski