Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/class-wp-theme.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/class-wp-theme.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-post-statuses-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-post-statuses-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-autosaves-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-autosaves-controller.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/widgets/class-wp-widget-media-image.php on line 1

Warning: Uninitialized string offset 0 in /home/kfzmtun/www/wp-includes/widgets/class-wp-widget-media-image.php on line 1
Neterminuotas piketas Kaliningrade – Teisingumo Aušra
Kategorijos
Publikacijos Publikacijos

Neterminuotas piketas Kaliningrade

Kaliningrade vyksta neterminuotas protesto piketas prie Lietuvos Generalinio konsulato

Informacinis ir analitinis portalas RuBaltic.Ru surengė visuomeninę – politinę akciją Kaliningrade prie Lietuvos Generalinio konsulato. Organizatoriai piketą paskelbė neterminuotu.

Akcijos metu priešais Lietuvos diplomatinės atstovybės pastatą buvo įrengta 16 žmogaus dydžio dvipusių stendų su Baltijos šalyse ir Ukrainoje dėl politinių motyvų suimtų asmenų nuotraukomis. Stenduose skelbiama informacija su oficialiais Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Ukrainos specialiųjų tarnybų jiems pateiktais kaltinimais bei tikrieji persekiojimo motyvai.

Tarp kitų yra ruso Jurijaus Melo, lietuvio Algirdo Paleckio, ukrainiečio Dmitrijaus Džangirovo ir kitų politinių kalinių nuotraukos.

Teisingumo Aušros Infocentras

***

Politiniai kaliniai, kuriuos turėtų išlaisvinti Rusijos speciali karinė operacija Ukrainoje

Visiškas ir bekompromisis Ukrainos denacifikavimas dėl Rusijos specialiosios karinės operacijos turėtų lemti politinių kalinių išlaisvinimą tiek Ukrainoje, tiek Baltijos šalyse. Antirusiškų nacionalistinių režimų„sanitarinio kardonozonos dėl politinių priežasčių persekiojamų žmonių skaičius siekia tūkstančius. Štai tik keli ryškūs pavyzdžiai.


Jurijus Tkačiovas


Odesos žurnalistas, „Taimer. Odesaportalo vyriausiasis redaktorius. Nuoseklus ukrainiečių nacionalizmo kritikas, save laiko Rusijos ukrainiečiu, pasisakė už Ukrainos federalizaciją ir valstybinį rusų kalbos statusą. Ukrainos Saugumo tarnybos suimtas kovo 19 d., apkaltintas valstybės išdavyste ir pasikėsinimu į Ukrainos teritorinį vientisumą. Kratos metu Tkačiovo bute jam buvo pakištas ginklas ir kriminalinis straipsnis pakeistas į neteisėtą disponavimą šaudmenimis. Birželio 9 dieną tapo žinoma, kad Jurijus paleistas už užstatą, tačiau kaltinimai nebuvo panaikinti.


Jelena Berežnaja


2017 metais autoavarijoje žuvusios žinomos politikės – Aukščiausiosios Rados opozicijos deputatės Irinos Berežnajos – motina. Ji įkūrė dukters vardu pavadintą Teisinės politikos ir socialinės apsaugos institutą, kovojo už politinių kalinių išlaisvinimą, politinės opozicijos teises ir rusiškas mokyklas Ukrainoje. Ji nuolat dalyvavo tarptautinėse žmogaus teisių renginiuose, įskaitant RuBaltic.Ru apskritojo stalo diskusiją ESBO ir JT. Suimta kovo 16 d., apkaltinta valstybes išdavyste.


Glebas Liašenko


Jaunas (23 m.) žurnalistas, politikos analitikas, tinklaraštininkas. Jis nuolat kalbėdavo aktualiais klausimais per Ukrainos opozicinius televizijos kanalus, kuriuos uždraudė prezidentas Zelenskis. Nuolatinis Kijevo režimo kritikas. Suimtas kovo 31 d., apkaltintas Rusijos politikos rėmimu ir karo propagavimu.


Dmitrijus Maruničius


Energetikos ekspertas, Energetikos strategijų fondo Kijeve pirmininkas. Vienas iš labiausiai cituojamų ir spaudoje skelbiamų energetikos srities ekspertų. Jis ne kartą davė interviu ir komentarus, dalyvavo RuBaltic.Ru konferencijuose. Jis kritikavo Ukrainos energetikos politiką. Balandžio 8 d. suimtas už bendradarbiavimą su Rusijos žiniasklaida.


Viktorija Šilova

Politikė, žurnalistė. Daug metų ji kalbėjo iš nacionalistinių pozicijų, dalyvavo ultradešiniųjų judėjimuose, tačiau po 2014-ųjų smurto Maidane persvarstė savo požiūrį ir priešinosi pilietiniam karui Donbase, vadovavo visuomeniniam judėjimui prieš karą. Ji ragino taikiomis priemonėmis grąžinti Donbasą Ukrainai ir vykdyti Minsko susitarimus. Pagrobta balandžio 1 d., nuo tada jos likimas nežinomas.


Dmitrijus Džangirovas


Vienas garsiausių ir gerbiamiausių Ukrainos politikos analitikų. TV laidų vedėjas, tinklaraštininkas, redaktorius, apžvalgininkas ir rašytojas. Jis skeptiškai vertino Ukrainos kursą po 2014 m. perversmo, nuolat kalbėjo apie Kijevo režimo korupciją. Kovo pradžioje jis buvo priverstas viešai prašyti atleidimo už savo „antivalstybinę poziciją“, jo likimas nežinomas.


Aleksandras Matiušenko


Kairiųjų pažiūrų politikas iš Dnepropetrovsko, komunistas ir antifašistas. Kovo 3 dieną pagrobtas ir sumuštas Azovo pulko smogikų. Neonaciai jį perdavė į Saugumo tarnybą, gavo trejs metus kalėjimą už kaltinimus dėl kėsinimosi į Ukrainos teritorinį vientisumą.


Aleksandras Majevskis


2014 metais gegužės 2-ąją Odesos Profesinių sąjungų rūmuose stebuklingai išgyvenęs antimaidano aktyvistas, raginęs federalizuoti Ukrainą. 2022 m. gegužės 1 d. suimtas Ukrainos valstybinio tyrimų biuro dėl kaltinimų rengus protestus gegužės 2-osios tragedijos metinėms paminėti. Jis taip pat kaltinamas Ukrainoje uždraustų komunistinių simbolių laikymu namuose.


Jurijus Dudkinas


Ukrainos politologas, nuolatinis dabartinių socialinių ir politinių procesų Ukrainoje komentatorius opoziciniuose televizijos kanaluose, kuriuos uždraudė prezidentas Zelenskis. Jis radikaliai kritikavo nacionalistinę valdžią ir Ukrainos kursą po Euromaidano. Prasidėjus Rusijos specialiajai karinei operacijai, Ukrainos valdžia jį apkaltino „dalyvavimu ardomojoje veikloje Rusijos specialiųjų tarnybų labui“, pagrobtas ir sumuštas. Tolesnis likimas nežinomas.


Broliai Kononovičiai


Broliai dvyniai Aleksandras ir Michailas Kononovičiai yra Ukrainos baltarusių bendruomenės „Siabry Volyni“ lyderiai, kairiųjų komunistinių pažiūrų šalininkai. Jie bandė atgaivinti komjaunimo judėjimą Ukrainoje. Jie kalbėjo Baltarusijos parlamente, ragino vienyti broliškas Rytų slavų tautas – rusus, ukrainiečius ir baltarusius. Kovo pradžioje suimti dėl kaltinimų „nepriimtinomis prorusiškomis ir probaltarusiškomis pažiūromis“.


Jurijus Melis


Kaliningradietis, karo pensininkas, atsargos pulkininkas Jurijus Melas Lietuvoje buvo suimtas 2014 metų kovą už dalyvavimą susirėmimuose prie Vilniaus televizijos bokšto 1991 metų sausio 13-osios naktį. Po penkerių metų suėmimo be bausmės jis buvo nuteistas kalėti septynerius metus pagal straipsnį „karo nusikaltimai ir nusikaltimai žmoniškumui“ už tai, kad 1991 m. sausio 13 d. prie Vilniaus televizijos bokšto įjungė tanko žibintus ir paleido tris tuščius šūvius iš patrankos, nukreiptus į orą. 2021 metais Jurijaus Melo kalėjimo terminas buvo padidintas iki dešimties metų.


Algirdas Paleckis


Lietuvos politikas, diplomatas, žurnalistas ir visuomenės veikėjas. Buvęs Vilniaus vicemeras. Žymiausias ir nesutaikomas šiuolaikinės Lietuvos socialinės-politinės santvarkos kritikas. Pakartotinai trauktas baudžiamojon atsakomybėn dėl savo įsitikinimų ir pareiškimų. Nuteistas 6 metams kalėti dėl kaltinimų šnipinėjimu Rusijai už knygos apie 1991 metų sausio 13-osios įvykius rašymą ir šių įvykių liudininkų pasakojimų rinkimą.


Aleksandras Dubiago


Devyniolikmetis vaikinas iš Latvijos. Jis su draugais išėjo prie paminklo Rygos išvaduotojams saugoti ant pergalės dienai skirto memorialo padėtų gėlių, kai Rygos rotušė jas sugrėbė traktoriumi ir išmetė į šiukšlių dėžę. Nuoširdžioje kalboje prie memorialo Aleksandras, apsigaubęs Rusijos vėliava, sakė, kad naujos kartos turi saugoti pergalės prieš nacizmą žygdarbį atmintį, kurį jų protėviai padarė Didžiajame Tėvynės kare. Už šią kalbą Aleksandras buvo suimtas apkaltinus „genocido pateisinimu“.


Sergejus Seredenko

Teisininkas, žmogaus teisių aktyvistas, visuomenės veikėjas. Daugelį metų nuosekliai kovojo už lygias rusų teises Estijoje, teikė nemokamas teisines konsultacijas diskriminuojamiems Estijos, Latvijos ir Lietuvos gyventojams. Dalyvavo tarptautiniuose žmogaus teisių renginiuose RuBaltic.Ru JT ir Europos Parlamente, 2017 m. parašė analitinę ataskaitą apie Baltijos šalių „ukrainizaciją“. 2021 metais Estijos saugumo policija jį suėmė už „veiklą Rusijos interesais“.


Aleksejus Greičius


Lietuvos visuomenės veikėjas, „Nemirtingojo pulko“ Klaipėdoje organizatorius, visuomeninio judėjimo už Didžiojo Tėvynės karo metu žuvusių Raudonosios armijos karių tarybinių paminklų ir laidojimo vietų priežiūros koordinatorius. Jono ir Marijonos Greičių anūkas, už Lietuvos žydų gelbėjimą Holokausto metu iš Izraelio Yad Vashem instituto gavęs Pasaulio tautų teisuolio vardą. Už bendradarbiavimą su Rusijos generaliniu konsulatu Klaipėdoje jis buvo apkaltintas šnipinėjimu Rusijos naudai ir nuteistas ketveriems metams nelaisvės.


Kirilas Fiodorovas


Vaizdo įrašų tinklaraštininkas iš Latvijos, „YouTube“ kanalo „Ginklų istorija“ autorius ir vedėjas. Jis užsiėmė specialiosios Rusijos karinės operacijos Ukrainoje analitika, kalbėjo iš prorusiškos pozicijos. Kovo 17 d. suimtas Latvijos VSD pagal straipsnį „Genocido pateisinimas“.

Aleksandras Nosovičius