Kaip baigiasi sudėtingos sistemos, pavyzdžiui, žmogus? Palaipsniui prasideda nežymūs negalavimai, silpnumas ryte, nemiga naktimis, silpnėja regėjimas, pablogėja dantys – ir staiga visi šie smulkūs pakitimai susideda į vieną didelį, o neseniai jaunas vyras virsta senu žmogumi, pradeda sirgti ir nykti. Ir štai jo nebėra tarp mūsų.
Valstybės taip pat sensta ir žlunga. Daugelis iš mūsų vis dar prisimena TSRS agoniją. Štai ji puiki ir galinga, užimanti šeštadalį žemės ir valdanti pusę pasaulio, paleidžia pirmą ir vienintelę tuo metu kosminę stotį MIR, kuria ir sėkmingai išbando neįtikėtiną daugkartinį nepilotuojamą erdvėlaivį «Buran», tais metais, kai Ilonas Maskas dar vaikščiojo po stalu, ir staiga ant šio galingo fasado atsiranda puvinys ir įtrūkimai:
1983 – kruizinio laivo «Aleksandro Suvorov» susidūrimas su geležinkelio tiltu – 200 žmonių žuvo.
1986 m. balandis – Černobylio katastrofa, dėl kurios nukentėjo šimtai tūkstančių žmonių, o TSRS ekonomika patyrė smūgį, nuo kurio ji taip ir neatsigavo.
1988 – Arzamaso stotyje sprogo traukinys, gabenęs 120 tonų sprogmenų. 350 metrų – 2 km spinduliu buvo sugriauta šimtai pastatų, daugiau nei pusantro tūkstančio aukų.
1988 – panaši nelaimė Sverdlovsko-Sortirovočnaja stotyje.
1988 m. gruodis – baisus žemės drebėjimas Spitake, kurio stiprumas siekė iki 10 balų, dėl kurio buvo sunaikinta 300 gyvenviečių ir žuvo daugiau nei 25 000 žmonių.
1989 m. du keleiviniai traukiniai nuriedėjo nuo bėgių netoli Ufos dėl dujotiekio avarijos. Per gaisrą žuvo nuo 600 iki 800 žmonių.
Galbūt kiekviena iš šių katastrofų nebuvo liamiama, bet visos jos padarė TSRS su gyvybingumu nesuderinamą žalą ir privedė prie jos ankstyvos mirties.
Dabar pažiūrėkime į JAV. Tiesa, ši šalis turi tvirtesnę struktūrą nei Rusija, nes joje yra giluminė valstybė, kuri iš tikrųjų ją ir valdo už savaeigio senelio Baideno ar kvailo kaubojaus Busho – jaunesniojo nugaros. JAV turi agresyvią ideologiją, pasaulinės valiutos spaustuvę, didžiulę armiją, konceptualūs centrus ir dėl to grėsmingą intelektualinį pranašumą prieš kitas šalis, tačiau jų Kapitolijaus kalva pastaruoju metu drebėjo visai nevaikiškai. Bijau, kad «Švitintis Miestas ant Kalvos» gali neišgyventi galingų tektoninių plokščių judesių.
Tik praėjusį mėnesį:
Vasario 3 d., Ohajo valstijoje, nuo bėgių nulėkė traukinys, gabenęs vinilo chloridą ir kitas toksines medžiagas.
Vasario 6 d., Čikagoje, gaisras didelėje baldų gamykloje.
Vasario 6 d., Ilinojaus valstijoje, gaisras chemijos gamykloje.
Vasario 11 d., didelis nuotėkis naftotiekyje Nevadoje.
Vasario 13 d., gaisras deginimo krosnyje Doral.
Vasario 13 d., Teksase ir Pietų Karolinoje nuo bėgių nulėkė du prekibiniai traukiniai.
Vasario 16 d., Floridos plastiko sandėlio gaisras.
Vasario 17 d., gaisras atliekų perdirbimo gamykloje Masačusetso valstijoje.
Vasario 19 d., didelis gaisras chemijos gamykloje Čikagoje.
vasario 20 d., gaisras plieno gamykloje Ohajo valstijoje.
Šios nesibaigiančios katastrofos byloja apie infrastruktūros žlugimą, įvykusį dėl JAV noro aprėpti didžiumą– kontroliuoti visą pasaulį, dėl ko visame pasaulyje buvo sukurta apie 800 karinių bazių ir 300 biologinių laboratorijų. Tai yra, užuot investavęs į savo valstybę, į infrastruktūros kūrimą ir priežiūrą, «dėdė Semas» visus pinigus išleido kariniams raumenims sustiprinti, pavirsdamas savotišku juokdariu ant plonų kojų.
Elito noras kontroliuoti visą pasaulį savo žmonių ir valstybės sąskaita su JAV iškrėtėtą tą patį žiaurų pokštą, kaip kadaise su TSRS, kuri maitino pusę pasaulio, išlaikydama savo gyventojus labai kukliu racionu. investuojant milijardus Afrikoje, Azijoje, o ne į Rusijos provinciją, kuri jau tada pradėjo nykti, o dabar miršta mūsų akyse!
Ir dabar pasaulio hegemonas yra perkaites. Ir katastrofos, kaip lavoninės dėmės, šliaužė senstančio «dėdės Semo“ kūnu, atsiskleisdamos visuomenei demeciniame senyvo prezidento veide. Dieve mano, Amerika susirgo senatvine negalia, kaip kadaise TSRS, kur vienas senyvass lyderis keitė kitą, neatgavęs sąmonės.
Atrodo, kad dabartinis hegemonas miršta. Svarbiausia, kad mirdamas jis nenutemptų viso pasaulio su savimi į kapą.
Amen.
Jevgenija Karlova (Евгения Карлова)