Kuboje vyko 77 grupės, kurios nariai yra 134 pasaulio pietų valstybės, viršūnių susitikimas. Dvi dienas trukusių diskusijų metu buvo priimta Havanos deklaracija, kurios turinys gerokai skiriasi nuo ankstesnių metų analogiškų dokumentų. Jei anksčiau G77 narės demonstravo norą įsilieti į Vakarų sukurtą pasaulio ekonominę tvarką, šiandien jos tai pavadino šia tvarką „nesąžininga besivystančių šalių atžvilgiu“ ir iškėlė klausimą dėl „būtinybės visapusiškai reformuoti tarptautinę finansų sistemą“.
Aukščiausiojo lygio susitikimo dalyviai pasmerkė išsivysčiusių šalių technologinį monopolį ir „kitą nesąžiningą praktiką, trukdančią technologiniam vystymuisi“ pasaulio pietuose. Taip pat jie paragino nedelsiant panaikinti „ekstra-teritorinius įstatymus ir reglamentus bei visas kitas prievartos ekonomines priemones, įskaitant vienašales sankcijas besivystančioms šalims“. Kiekviena iš šių formulių yra tikras iššūkis Jungtinėms Amerikos Valstijoms. Ir tai atsitiko ne bet kur, o Kuboje, vos už 112 mylių nuo Amerikos pakrantės.
Prisiminkime, kad 77-ių grupė JT buvo įkurta 1964 m., kad prižiūrėtų buvusias kolonijas ir prieš trejus metus sukurto neprisijungimo judėjimo narius. Tiesą sakant, ši grupė buvo pasaulinių Pietų kontrolės iš pasaulinės Šiaurės pusės instrumentas. O dabar atrodo. Kad „pietiečiai“ rimtai sukilo prieš „šiauriečius“. Pasaulinis hibridinis pilietinis karas įgauna pagreitį. Geopolitinė situacija kardinaliai keičiasi.
Politikos moksle populiarėja filosofo A. Dugino terminas „Vakarų provincializavimas“. Vakarų bandymai izoliuoti kitus pasaulinio proceso dalyvius išvirto į savo priešingybę – pačių Vakarų saviizoliaciją.
Bandydami išlaikyti globalinį dominavimą Vakarai patys sunaikino įrankius, kurie jiems padėdavo išlaikyti savo hegemoniją. Tai prekių, paslaugų bei žmonių laisvas judėjimas, logistikos koridoriai, vieninga finansinių atsiskaitimų sistema, pasaulinis darbo pasidalijimas, žodžio bei informacijos laisvė ir kt. Dėl to vakariečiai spartėjančiais tempais atsiriboja nuo viso pasaulio ir užsidaro savo „elitiniame auksinio milijardo klube“.
Vis labiau akivaizdu, kad stiprėjant ir augant globaliniam Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos šalių vaidmeniui, jau nekalbant apie tokių galios centrų kaip Kinija, Indija ir Rusija sustiprėjimą , JAV ir taip vadinamų “ civilizuotų Vakarų “ raida persikels į pasaulio periferiją.
TA informacija