Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Baltijos šalyse, ypač kaimyninėje Latvijoje, stiprėja politinių represijų smagračio apsukos. Pačioje 2023 metų pradžioje buvo sulaikytas Rusijos naujienų kompanijos „Sputnik“ žurnalistas, Latvijos pilietis Maratas Kasemas, atvykęs į Rygą pas močiutę. Jis buvo apkaltintas Europos sankcijų pažeidimu.

Sausio 30 d. Rygos apygardos teismas žinomą Latvijos žurnalistą Jurijų Aleksejevą nuteisė kalėti 13 mėnesių už komentarus socialiniuose tinkluose, kuriuose, neva, kurstoma „etninė neapykanta“.

Latvijos „teisėsaugos“ represinės politikos apogėjus – neseniai sulaikyta 22 metų Sankt Peterburgo universiteto studentė, Latvijos pilietė Tatjana Andrijec, kuri atostogauti atvyko į Rygą.

Jai pateikti kaltinimai pagal du Latvijos baudžiamojo kodekso straipsnius: 81.1 („Pagalba užsienio valstybei vykdant veiklą, nukreiptą prieš Latvijos Respubliką“) ir 84 („JT Saugumo Tarybos nustatytų sankcijų pažeidimas“).

Latvijos valstybės saugumo tarnyba mano, kad Andrijec moderavo Baltijos antifašistų telegram – kanalą. Praėjusią vasarą Tatjana Andrijec jau buvo sulaikyta protesto mitinge prieš paminklo Rygos išvaduotojams nugriovimą.

Pastarasis areštas – tai absoliučiai gėdingas atvejis. Ant 22 metų puikios studentės užkabinti sunki kaltinimai antivalstybine veikla vien dėl to, kad ji, kaip labai nuoširdus žmogus, tvirtai tikėjo nepajudinamais teisingumo ir demokratijos principais, niekada neslėpė savo požiūrio į vykstančius procesus!

Ji be baimės stojo už rusų mokyklas, už daugumai žmonių brangias šventoves ir paminklus, už sąžinės kalinius Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje. Ji rašė jiems palaikymo laiškus, siųsdama gerumo ir šilumos bangas. Po sniego ir lietaus, karštyje ir šaltyje ji visada drąsiai stovėjo protesto piketuose prie teismų ir ambasadų, reikalaudama juos paleisti. Ne karta buvo atvykusi ir į Lietuvą dalyvauti Algirdo Paleckio palaikymo akcijose.

Sulaukus 22 metų sėsti į kalėjimą – visai ne vaikiškas išbandymas. Ypač kai tu vos teturi 45 kg svorį… Ir nieko sunkesnio už smuiką rankose nelaikei.

Advokatai kovos, kad panaikintų šį bjaurų sprendimą ir artimiausiomis dienomis pateiks apeliaciją. Teismo metu Tatjana buvo linksma ir bandė šypsotis, bet suprantama, kiek tai jai kainavo.

Politinės represijos, „netinkamų“ žmonių persekiojimas vyksta ir Lietuvoje bei Estijoje. Lietuvoje tęsiasi Tarptautinio kaimynystės forumo bylos nagrinėjimas, tęsiasi Algirdo Paleckio ir Aleksejaus Greičiaus įkalinimas, Estijoje sėdi kalėjime Sergejus Seredenko.

Policinė demokratija“ Baltijos šalyse išgyvena savo klestėjimo laikus.

TA informacija

P.S. Palaikymo laiškus/atvirukus ir piniginius pervedimus teisinei pagalbai galima siusti adresu:

Rygos moterų kalėjimo adresas:

TATJANA ANDRIJECA

Tvaikoņu iela 3

Iļģuciema cietums.

Rīga. Latvija LV 1007

Pervesti palaikymo pinigus galima Tatjanos mamai:

Gavėjas: Vera Andrijeca

Sąskaita: LV03RIKO0002221851399 AS Luminor Bank

Paaškinimas: ZIEDOJUMS JURIDISKIEM PAKALPOJUMIEM TATJANAI ANDRIJECAI

Luminor SWIFT: RIKOLV2X