Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Seimas nutarė įsteigti Valstybės gynybos fondą: bus keliamas pelno mokestis, akcizai tabakui, alkoholiui, kurui. Pastarųjų akcizų kylimas reiškia, kad vėl ženkliai kils maisto ir kitų būtiniausių prekių kainos, kurios ir taip pastoviai kyla. Prie viso tuo dar priskaičiuokime komunalinių paslaugų bei visuomeninio transporto tarifus, medicininio aptarnavimo bei aukštojo išsilavinimo kaštus, įvairiausių, ne tik gynybos, mokesčių bei rinkliavos sistemos išplėtojimą – ir gausime mūsų socialinio gyvenimo vaizdą.

Šia prasme galima teigti: mūsų valstybė nusisuko nuo žmonių ir evoliucinėje perspektyvoje gali tapti valstybe be sveiko ir išsilavinusio žmogaus, tai yra antivalstybe. Šiame fone pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys už praėjusius metus į pirmą turtingiausių Seimo narių dešimtuką pakliuvo beveik visų parlamentinių partijų atstovai.

Lygiagrečiai pakeistas baudžiamojo kodekso straipsnis, kuriuo tobulinami nusikaltimų valstybei apibrėžimai, taip pat nustatomos proporcingos bausmės už pačius pavojingiausius nusikaltimus, kuriais kėsinamasi į Lietuvos konstitucinius pagrindus. Laisvės atėmimo bausmės maksimali riba padidinta nuo dabar esamų 10 iki 20 metų, Tai padaryta nes prezidento G. Nausėdos nuomone, egzistuoja rizika, kad tiek prorusiškai nusiteikę Lietuvos piliečiai, tiek Lietuvoje esantys Rusijos piliečiai gali kėsintis į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorinį vientisumą bei konstitucinę santvarką.

Tuo tarpu desovietizacijos komisija rekomendavo pakeisti su „totalitariniais režimais“ siejamų gatvių pavadinimus Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Jurbarke, Telšiuose ir kituose Lietuvos vietovėse. Pakeisti siūloma tarp kitko ne tik buvusių tarybinių bei partinių funkcionierių vardais pavadintas gatves bet ir demontuoti dar esamus P. Cvirkos, S. Nėries, J. Janonio ir kitų žinomų Lietuvos kultūrininkų paminklus bei pervadinti jų vardais pavadintas gatves, aikštes ir kitus viešuosius objektus.

Birželio 13-osios Seimo nutarimu taip pat įteisintas tarybinių karių laidojimo iš viešųjų vietų perkėlimas į paprastas savivaldybių kapines. Ši iniciatyva turi strateginį pobūdį. Juk kapinės, jeigu jos neturi memorialinio statuso, uždaromos, o po tam tikro laiko, įvykus kartų kaitai, išvis panaikinamos. Taigi, artimiausioje ateityje, netekę apsauginio statuso, tarybinių karių palaidojimai be ypatingo šurmulio ir „teisėtais pagrindais“gali būti buldozeriu tiesiog sulyginti su žeme. Deja, tarybinių karinių kapinių išniekinimas vyksta jau senai ir be jokių oficialių nutarimų. Nesugebėdamas tinkamai sutvarkyti dabarties gyvenimą politinis elitas vis kovoja su mirusiais ir žuvusiais. Su jais elgiamasi kaip su gyvais.

Tačiau pagrindinis situacijos pablogėjimas matomas suradikaliejusio visuomeninio gyvenimo paruošime karui. NATO šalys pradėjo masiškai dislokuoti karinius dalinius prie Latvijos ir Lietuvos sienos su Baltarusija, rengti plataus masto pratybas ir aptarti prevencinius smūgius Baltarusijai.

Šių metų sausį Latvijos, Lietuvos ir Estijos gynybos ministrai pasirašė susitarimą dėl Baltijos gynybos linijos sukūrimo, siekiant sustiprinti rytinę Baltijos šalių ir NATO sieną. Baltijos gynybos linija bus tiesiama koordinuotai, tačiau kiekviena šalis tai darys už savo lėšas. Papildomai. kaip praneša žiniasklaida, planuojama įrengti gynybinę liniją palei Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos sieną su Rusija ir Baltarusija. Ji gali kainuoti apie apie 2,5 mlrd. eurų. Tiesa, finansuoti šį projektą žada Europos Sąjunga. Tai reiškia, kad faktiškai nebelieka jokio skirtumo tarp ES ir NATO.

Rytinės sienos karinio sustiprinimo planas yra Baltijos gynybos linijos plėtros dalis. Pagal šį planą bus statomos įvairios kliūtys: prieštankiniai grioviai bus sutvirtinti betoniniais blokais ir tokiomis konstrukcijomis kaip vadinamieji „drakono dantys“, užminuoti prieštankinėmis minomis. Kartu, siekiant greitai sustiprinti gynybines pozicijas pasienio ruože, bus nustatytos ir įrengtos saugios sprogmenų ir minų saugyklos, taip pat inžinerinės ir techninės medžiagos.

Tuo pat metu steigiami du nauji Lietuvos kariuomenės poligonai vakarų Lietuvoje – Tauragės ir Šilalės – su būtina jų veiklai reikalinga infrastruktūra. Dar priminsime, kad 2025-2026 metais į Lietuvą bus perkelta apie 5000 vokiečių brigados karių, iš kurių beveik trečdalis atvyks su šeimomis.

Bendrajame Lietuvos gynybos plane, kurį kelia marionetiniai politikai, turi būti įtvirtintas visų gyventojų bendro dalyvavimo Lietuvos valstybės gynyboje tiek ginkluotoje kovoje, tiek pilietiniame pasipriešinime principas. Naujojo Lietuvos gynybos ministro L. Kasčiūno iniciatyva respublikoje kuriama karo komendantūrų sistema, kuri iš esmės net taikos sąlygomis gali pakeisti vietos savivaldą.

Visa tai liudija Lietuvoje siaučiantį valstybės ir viešosios erdvės militarizavimą ir fašizavimą su visomis iš to išplaukiančiomis šios tendencijos pasekmėmis.

Nesutinkantiems su tokią įvykių eigą, juolab besipriešinantiems jai, paruoštas tinkamas bauginimo ir represijų mechanizmas.

Dar visai neseniai mūsų politikai ir valdininkai mėgdavo teigti, kad Lietuvos Respublika – tai nepriklausoma, laisvą ir demokratišką, tai yra „normali“ europietiška šalis. Dabar galime stebėti, kad ir Lietuva, ir Europa matomai pasikeitė, ir „nepriklausomybė, laisvė ir demokratija“ transformavosi į savo priešingybę, o „normalumo“ sąvoka įgavo nenormaliai vaivorykštinius, militarizuotus ir represinius bruožus.

Viso to tikslas – apsaugoti egzistuojančią visuomeninę santvarką, politinį režimą ir valdančiąją grupuotę nuo galimų skretimų geopoliotinės sumaišties sąlygomis. Su priemonėmis šio atveju nesiskaitoma. Bet tikslo ir priemonių dialektika – negailestingas dalykas. Galu gale pačios priemonės tampa tikslu, demokratija tampa diktatūra, laisvė – vergovė, taika – karu.

Taigi, mus toliau skurdina, galutinai ištrina mūsų istorinę atmintį bei farširuoja mūsų kūną ir sielą karo patrankoms. Per 3 metu mūsų valstybė valdančiojo elito dėka padarė įspūdingą evoliuciją: nuo demokratijos link diktatūros, nuo laisvės link okupacijos, nuo žmogaus teisų link beteisių žmonių.

Vienas paskutinių šansų civilizuotai pakeisti ar bent iš dalies pakoreguoti dabartinį savižudišką politinį kursą – tai artėjantis Seimo rinkimai.

TA informacija