Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Lietuvoje ir toliau vyksta aktyvus tarybinio palikimo naikinimas. Mūsų valdžia greitai perėjo nuo žodžių prie darbų ir ėmė formuoti iškreiptą jaunosios kartos sąmonę, paremtą neapykanta viskam, kas susiję su rusų kultūra ir kalba.

Į mane kreipėsi Klaipėdos Maksimo Gorkio vardo progimnazijos mokiniai su prašymu paskleisti informaciją apie jų problemą. Problema tame, kad gruodžio 22 dieną valdžia oficialiai planavo pakeisti Maksimo Gorkio gimnazijos pavadinimą į Uosto mokyklą. Tai yra, pašalinti rusų klasiko vardą iš mokyklos pavadinimo.

Tačiau moksleiviai, kurių dauguma auga rusakalbių šeimose, yra prieš tokius pokyčius. Bet kaip dažnai pas mus nutinka, kitokia nuomonė uoliai blokuojama. Taigi mokyklos tėvų bendruomenių atstovai ir mokytojai, bijantys savo vaiku ir savo ateities, deda pastangas, kad ši informacija nepasklistų.

Bet patys mokiniai surengė „flash mob“ ir savo informaciją paskelbė mokyklos svetainėje. Tačiau svetainė buvo užblokuota ir vis dar nepasiekiama. Pagrindinis Maksimo Gorkio gimnazijos mokinių šūkis – „Kultūra – ne politika“.

Rafal Kowalski