Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Konfliktas tarp Gynybos ministerijos ir Vagnerio privačios karo kompanijos išspręstas, tačiau visiems Rusijos piliečiams jis kainavo daug nervų. Šalis pažvelgė į pilietinio karo bedugnę ir suprato, kad tokiam karui nepasirengusi. Krizė nevirto katastrofa, nors Rusijos valstybės platybėse jau aiškiai pradėjo ryškėti.

Organizaciniai pokyčiai turi įvykti iš anksto, o ne po to, kai spaudimas socialiniame katile yra toks didelis, kad gresia numušti dangtį.

Iki šiol pagrindinis Rusijos valdymo sistemos trūkumas buvo siekis, vardan efemeriško „stabdžių ir atsvarų“ sistemos stabilumo, suvaldyti pagrindinius veikėjus, kurių veikla kategoriškai nesutampa su visuomenės lūkesčius. Nepriimtina, kai valdymo sistema tampa elito sutarimo įkaite.

Valdymo sistemos nesugebėjimas organizacinių naujovių veda prie to, kad pagrindiniai veikėjai yra per daug pervertinti, suvokiami subjektyviai, savo vietose apaugę samanomis, painiojantys asmeninius ir privačius interesus su nacionaliniais ir valstybiniais. Sistema praranda konkurencingumą.

Personalo pokyčiai turi būti atliekami laiku, neleidžiant formuotis abipusei neatsakomybei ir padalinių bei korporacijų kliūtims. Nes, kaip parodė situacija su Vagner, toli gražu ne viskas priklauso nuo sprendimų aukštuose postuose.

Jei prieštaravimus pradeda spręsti smurtinio konflikto grėsmė, tai rodo rimtą vadovo negalavimą. Pavojingiausia iliuzija dabar gali būti mintis, kad pavojus praėjo ir galite nusiraminti. Tai butu pražūtinga. Dabar būtina padaryti visas reikiamas išvadas ir priimti sprendimus dėl viso spektro problemų.

Šalis išvengė pilietinio karo, bet buvo taip arti jo, kad reikia nedelsiant padaryti išvadas.

Jelena Panina

Politinių ir ekonominių strategijų Instituto direktoriė