Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Ukrainoje Nacionalinė televizijos ir radijo transliavimo Taryba rekomendavo žurnalistams nustoti vartoti įžeidžiančias frazes ir posakius, susijusius su Rusijos kariuomene. Atitinkamas dokumentas paskelbtas gegužės 14 d.

Kaip rašo įvairios naujienų agentūros, nebebus „čmonų“, „orkų“, „prakeiktų rusų“, „rusų, kurie nemoka kariauti“, „smirdančių debilų“ ir kitų epitetų, kuriuos jie klijuodavo tiesiogiai per TV kanalus.

Rekomendacijų autoriai pažymi, kad žurnalistai privalo laikytis etikos normų net ir karo padėties sąlygomis, o įžeidžiančių pareiškimų, skirtų Rusijos kariuomenei ar okupacinės valdžios atstovams, skleidimas „gali paskatinti karo veiksmų eskalavimą ir papildomos įtampos skatinimą visuomenėje“

Taryba taip pat savo rekomendacijas paaiškino sakydama, kad .„tokia nekorėktiška leksika ir posakiai neskatina objektyvios ir atviros visuomenės informavimo ir gali pabloginti žiniasklaidos kaip patikimo informacijos šaltinio suvokimą“.

Tiesą sakant, priežastis yra kita: kuo arčiau rusų kariuomenės, tuo mandagesni darosi Ukrainos propagandistai.

P. S. Vis dėlto po kurio laiko Ukrainos nacionalinė TV ir radijo Taryba pašalino dokumentą iš savo oficialaus saito. Bet visa ši istorija gana iškalbinga…

TA informacija