Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Pergalės diena yra tradicinis 3 Baltijos respublikų valdžių dirgiklis. Po įvykių Ukrainoje jie metė į šoną savo paskutinį padorumą ir ėmėsi atvirų represijų. Latvijoje įvestos piniginės baudos ir grasinama teismais už gėlių padėjimą tose vietose, kur anksčiau stovėjo tarybiniai paminklai. Estijoje į kapines buvo draudžiama ateiti grupėmis. Lietuvoje uždraustos Georgijaus juostelės ir kiti „Rusijos agresijos“ simboliai, diskutuojama, kokį dar paminklą nugriauti. Nors pažymėtina, kad gėlių padėjimas ant tarybinių karių kapų niekur dar neuždraustas. Tai jau butu visiškai makabriškas valdžios sprendimas. Deja, ir toks žingsnis tikriausiai nieko nebenustebintu…

Tačiau nepaisant visų apribojimų ir draudimų, Latvijoje, Estijoje ir Lietuvoje vyko masinis gėlių padėjimas prie kapinių Rygoje, Vilniuje, Taline ir kituose miestuose, kur yra tarybinių karių memorialinės laidojimo vietos.

Nuo pat gegužės 9-osios ryto vilniečiai nešė gėles į sostinės Antakalnio kapines, prie memorialinio paminklo vietos, kurį sostinės valdžia rudenį barbariškai nugriovė. Čia vainikus padėjo ir Rusijos bei Baltarusijos diplomatai. Tęsiant «Nemirtingojo pulko» tradiciją, tarp atvykusiųjų buvo ir žmonių su giminaičių-veteranų portretais. Be to, žmonės pademonstravo išradingumą apeidami įvairiausius draudimus. Visų dėmesį patraukė vyriškis su Šv. Georgijaus juostelės spalvų marškinėliais. Žurnalistų paklaustas atsakė, kad tai „tik marškinėliai, o ne Šv. Georgijaus kaspinas“ .

Rygoje, Pokrovskio kapinėse, kur yra Raudonosios armijos karių laidojimo vietos, Latvijos gyventojai padėjo gėlių ant tarybinių karių, atidavusių savo gyvybes kovoje su fašizmu, kapų.

Estijoje gėlių padėjimas vyko prie dar išlikusiu paminklu tarybinėms kariams, žuvusiems per Didįjį Tėvynės karą, Talino gyventojai padėjo gėlių Bronzinio kareivio papėdėje Karių kapinėse.

Kita vertus, Pergalės dieną, pavyzdžiui, Latvijoje sulaikyta 17 asmenų, iškelta virš 40 administracinių ir baudžiamųjų bylų. „Bylos“ atidarytos dėl gėlių padėjimo demontuotų tarybinių paminklų vietose, draudžiamų simbolių demonstravimo.

Bet iš esmės Baltijos šalių valdžiai taip ir nepavyko užkirsti kelio masiniam Pergalės dienos minėjimui Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje. Galima net konstatuoti, kad Pergalės dienos minėjimas tampa naujojo mentalinio pasipriešinimo judėjimo centru. JAV spec-tarnybų sukurta Baltijos šalių valdančiojo elito propagandinė erezija apie TSRS kaip tautų kalėjimą, apie vienodai nusikalstamus Stalino ir Hitlerio totalitarinius režimus ir vienos blogio imperijos pergalė prieš kitą, nebeveikia taip, kaip turėtų pagal sumanytojų planą.

Bet Baltijos šalių valdžiažmogiai nepraranda vilties. Kaip pareiškė Latvijos Respublikos vidaus reikalų ministras Maris Kučinskis, – Latvijoje po kelerių metų gegužės 9-osios šventė gali būti visiškai išnaikinta ir nebeliks jokios raudonos spalvos.

TA informacija