Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Prieš kurį laiką vykusios JAV ir Kinijos vadovų derybos Kalifornijoje privedė prie lokalinių pasekmių, kurių nei Si, nei Baidenas nesitikėjo, kurių jie nežino ir nesužinos, nes jiems apie jas niekas nepraneš ir jiems abiem tai visiškai nerūpi.

Lietuvoje kai kurios politinės jėgos nusprendė pasinaudoti situacija ir nuversti Užsienio reikalų ministerijos vadovą Gabrielių Landsbergį ar bent rimtai sudrebinti jo kėdę. Senelis-patriarchas Vytautas nuosekliai tempia savo anūkėlį Gabrielį į dabartinio prezidento Gitano Nausėdos vietą – iki prezidento rinkimų liko kiek daugiau nei pusmetis. Ir jeigu ne dabar, tai ateityje.

Konservatorių valdžiai oponuojantys ir situaciniai Nausėdos sąjungininkai varo Landsbergį jaunesnįjį į atsistatydinimą, teigdami, kad dėl landsbergininkų avantiūristinės politikos Lietuva šiandien yra vienintelė valstybė Europoje, kuriai užteko kvailumo susipykti su Kinija.

Landsbergistai manė, kad artimiausiais metais JAV vos nekariaus su Pekinu, o „principinga ir vertybine“ Lietuvos pozicija Taivano, Dalai Lamos ir uigūrų atžvilgiu Vašingtono bus palankiai priimta kaip deramo elgesio pavyzdys Europos sąjungininkams.

Ir štai kaip dabar išeina. Taigi, trečiųjų šalių, kurių nė viena nėra Rusija, tarpvalstybiniai santykiai netikėtai paveikia anti-rusiško limitrofo vidaus politiką, kurio nei JAV, nei Kinija savo derybose net nepaminėjo ir išvis vargu ar prisimena apie jo egzistavimą.

Šaltinis: https://t.me/nosovichchannel