Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Lietuvos Generalinė prokuratūra kreipėsi į Vilniaus regiono apylinkės teismą, prašydama likviduoti, neva, neteisėtai įsteigtą asociaciją „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“.

Generalinės prokuratūros prokurorė Sigita Vasiliauskienė teigia, kad nuteisto Algirdo Paleckio įsteigtą asociacija „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ aiškiai veikia prieš Lietuvos valstybę, o tai prieštarauja viešajai tvarkai.

Toks sprendimas susijęs su organizacijos vadovės Erikos Švenčionienės vizitu į Maskvą rugpjūčio mėnesį, kur ji susitiko su Valstybės Dūmos deputatais ir visuomenės veikėjais, taip pat surengė spaudos konferenciją naujienų agentūroje „Rossija segodnya“.

Tarptautinis kaimynystės forumas Maskvoje prašė įvesti bevizį režimą Lietuvos piliečiams su Kaliningrado sritimi. Anksčiau E. Švenčionienės vadovaujama delegacija lankėsi Baltarusijoje, kur bendravo su Respublikos Prezidentu Aleksandru Lukašenka ir kitais Baltarusijos valdžios atstovais.

Prokuratūra mano, kad asociacijos nariai ketina užsiimti „karo, smurto, autoritarinio ar totalitarinio valdymo propaganda, viešosios tvarkos pažeidimu ir veiksmais kitų valstybių interesais“. “ Kokie asociacijos narių veiksmai ir pasisakymai patenka į tokių kaltinimų akiratį, prokuratūra nenurodo.

S. Vasiliauskienė taip pat teigė, kad kol kas sunku prognozuoti, kiek teismas gali užtrukti nagrinėdamas kreipimąsi dėl asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ likvidavimo.

TA informacija