Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Buvusios pažangios taip vadinamosios civilizuotos demokratijos šiandien sparčiai virsta represinėmis policinėmis valstybėmis, kuriose persekiojami disidentai, ribojama žodžio laisvė, opozicijos politikams ir visuomenininkams fabrikuojamos kriminalinės bylos, klesti urvinė rusofobija, kuri įgavo visiškai iracionalų ir net „antgamtinį“ pobūdį. Seimo įstatymu uždraustas pigios elektros importas iš Baltarusijos. Tenka priminti, kad ir Nemuno vanduo teka iš Lukašenkos valdų. Pats laikas mūsų valdžiai susirūpinti dėl tokios „diversijos“. Ir visa tai apgaubta totaline „apšviestosios ir laisvę mylinčios“ Europos tyla. Politinis mobingas, represijos, teismai ir kalėjimai – tapo įprasta opozicijos veikėjų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje kasdienybė. Šių šalių naujienas reikėtų vadinti policinių valstybių chronikomis. Pradedame nuolatinę rubriką – Baltijos šalių kalėjimų ir teismų naujienos – kur karts nuo karto talpinsime informaciją iš bendro „Baltijos tautų kalėjimo“.

***

Rusų kalba išleista Algirdo Paleckio knyga

Sankt – Peterburge vyko žinomo Lietuvos opozicijos politiko, diplomato ir publicisto, o dabar politinio kalinio Algirdo Paleckio išleistos knygos, išverstos į rusų kalbą,„Antrankiai minčiai“ (Наручники на мысль). pristatymas. Knygos rusiškas leidimas paremtas kalėjimo dienoraščiais ir vėlesniais autoriaus, kuris jau prieš atlikdamas tesimo paskirtą bausmę 528 dienas praleido vienutėje, apmąstymais. Pirmieji knygos egzemplioriai buvo atgabenti į Latviją ir, autoriaus pageidavimu, pristatyti jo draugams ir kolegoms žurnalistams, kurie taip pat pateko į politinių represijų verpetą.

***

Algirdas Paleckis ir Sergejus Seredenko dėkoja visiems už palaikymą ir sveikinimo atvirukus

Daugybę sveikinimų Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių proga sulaukė Baltijos šalių politiniai kaliniai. Standartiniu kaltinimu „šnipinėjimu Rusijai“ apkaltinti Lietuvos policinio režimo politinis kalinys Algirdas Paleckis ir jo kolega iš Estijos Sergejus Seredenko už palaikymo laiškus ir sveikinimų atvirukus visiems padėkojo per savo draugus. Pirmiausia už tai, kad žmonės nepamiršta politinių kalinių. Algirdui Paleckiui režimas sugriežtino kalinimo sąlygas, sumažino galimų skambučių skaičių ir pasimatymų laiką. Savo ruožtu Sergejus Seredenko informavo, kad teismo sprendimu jo kompiuteryje buvo sunaikinti visi jo įrašai – parengti spaudai knygos rankraščiai, nebaigti moksliniai straipsniai tautinių mažumų tema, eskizai būsimiems leidiniams.

***

Tęsiami teismo posėdžiai Geros Kaimynystės Forumo byloje

Sausio 13 d., 13 val., vyko eilinis Vilniaus apylinkės teismo posėdis dėl Tarptautinio Geros Kaimynystės Forumo asociacijos uždarymo. Posėdyje buvo pristatyta šios visuomeninės organizacijos pozicija. Nuotolinių budu iš Kauno kalėjimo posėdyje kalbėjo ir vienas iš Forumo įkūrėjų A. Paleckis. Kitas teismo posėdis šioje byloje, kuriame abi pusės turėtų vesti debatus, numatytas 2023 m. vasario 3 dieną 13 val.

TA informacija