Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Nauji kaltinimai Algirdui Paleckiui

Lietuvos politiniam kaliniui Algirdui Paleckiui pateikti nauji kaltinimai ir naujos bylos perduotos teismui.

Kaip pranešė prokuratūra, Kauno apylinkės teismo pasiekė dar viena baudžiamoji byla, kurioje Algirdas Paleckis pernai rugsėjį, atlikdamas laisvės atėmimo bausmę kalėjime, per visuomenės informavimo priemonę telefoninio pokalbio metu, įtariama, šmeižė Seimo narį, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Lauryną Kasčiūną.

Kitoje byloje jis, atseit, pernai spalį viešai pritarė SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams, juos neigė ar šiurkščiai menkino.

Kaip teigiama, A Paleckio atsakomybę sunkina tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė neišnykus teistumui, t. y. būdamas „recidyvistu“.

Prie jau esamo 5,5 metų kalinimo už šmeižtą jam gresia dar papildomas laisvės atėmimas iki vienerių metų, o už viešą pritarimą tarptautiniams nusikaltimams – iki dvejų metų.

Lietuvos valdžia gali deportuoti Valerijų Ivanovą

Buvusios protarybinės organizacijos „Vienybė“ (Vienybė-Jedinstvo-Jedność) lyderis, gimęs ir augęs Lietuvoje visuomenininkas, Lietuvos rusų literatų organizacijos vadovas,filosofas ir poetas Valerijus Ivanovas gali būti deportuotas iš šalies.

Nepaisant to, kad jam nebuvo pareikšti kaltinimai dėl atitinkamų įstatymų pažeidimo, V. Ivanovas jau įspėtas, kad privalės išvykti iš Lietuvos.

Ilgus metus trukusios patyčios prieš garbingo amžiaus žmogų, negalėjo palaužti jo charakterio. Jis ir toliau laikėsi savo požiūrio į istorinius įvykius, kurių aktyvus dalyvis ir liudininkas pats buvo. Už savo pažiūras jis jau 2 kartus buvo kalinamas Lietuvos kalėjimuose.

Turintis būstą Vilniuje 75 metų Rusijos Federacijos pilietis V. Ivanovas turėjo leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Tačiau dabar Migracijos departamentas nusprendė panaikinti šį dokumentą. Kaip teigė šios įstaigos vadovė Evelina Gudzinskaitė: “šis asmuo kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir savo veiksmais remia bei skleidžia Rusijos propagandą, yra jo pasisakymai viešojoje erdvėje“.

Kadangi prokuratūra yra apkaltinusi V. Ivanovą „viešu pritarimu sovietų nusikaltimams Lietuvai“, tai sprendimas dėl jo galimos deportacijos iš šalies bus atidėtas iki teisminio proceso pabaigos.

Estijoje prasidėjo Aivo Petersono ir jo draugų teismas

Populiarus opozicijos politikas Aivo Petersonas, partijos KOOS lyderis, taip pat jo kolegos Dmitrijus Rootsi ir Andrejus Andronovas kaltinami išdavyste ir veiksmais prieš Estiją. Kalėjime jie jau praleido 8 mėnesius, jiems buvo uždraustas bet koks kontaktas su išoriniu pasauliu – jokių laiškų, jokių skambučių, net artimiesiems…

Estijoje nėra įstatymo, draudžiančio piliečiams keliauti į Rusiją ar Donbasą. Draudimo dalyvauti Rusijos televizijos programose irgi nėra. Bet būtent po kelionės į Donbasą ir reportžų iš ten šių metų kovo mėnesį. Aivo ir jo bendražygiai buvo suimti ir pasodinti už grotų.

Rygoje nuteisti rusų kalbos ir literatūros mokytojas bei opozicinė aktyvistė

Rygos miesto teismas nuteisė rusų kalbos ir literatūros mokytoją, pilietinį aktyvistą Aleksandrą Fileju, kuris, remiantis IT specialisto Golubevo ir latvių žurnalistės Veidemanės skundu, buvo apkaltintas pagal Latvijos baudžiamojo kodekso straipsnį – už genocido, nusikaltimų žmoniškumui ir taikai, karo nusikaltimų neigimą.

Už kitokio požiūrio į Latvijos istoriją, kuri Filejus paskelbė savo asmeniniame Facebook puslapyje 2019 m. birželio 17 d. ir kuris skiriasi nuo oficialiai patvirtintos versijos, teismas autoriui skyrė 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmę – jos vykdymą atidedant. Dar ir uždraudė keliauti už Latvijos ribų.

Tas poats Rygos miesto teismas pagal tą patį straipsnį nuteisė opozicinę aktyvistę Eleną Kreilę. Prokuroras reikalavo skirti jai vienerių metų realios laisvės atėmimo. Teismo nuosprendžiu paskirta vienerių metų laisvės atėmimo bausmė lygtinai.

2022 metų vasario 26 dieną Rygoje prie Rusijos ambasados įvyko piketas, kurio dalyviai pasmerkė „Rusijos Federacijos agresiją prieš Ukrainą“. Elena Kreilė prie piketo dalyvių išėjo su plakatu „Rusija, aš su tavimi!“

Tai ir tapo visa šio „nusikaltimo“ faktinė reikalo pusė.

Tas pats braižas

Panašaus likimo kaip ir A. Paleckis susilaukė buvęs Latvijos vidaus reikalų ministras ir šios šalies Seimo deputatas Janis Adamsonas. Atseit, už šnipinėjimą Rusijai jis nuteistas kalėti 8,5 metų.

Adamsonas buvo suimtas 2021 metų birželį ir patalpintas į Centrinį kalėjimą. 2022 metų sausio pradžioje jis dėl silpnos sveikatos buvo paleistas už 30 tūkstančių eurų užstatą. Dėl sveikatos būklės dabartinis teismo nuosprendis jam faktiškai reiškia mirties nuosprendį.

Teismo posėdžiai buvo atviri, o tai reiškia, kad J.Adamsonas užsienio valstybei neperdavė nė baito valstybės paslaptį turinčios informacijos. Jis nebuvo tuo net apkaltintas.

Ji apkaltino informacijos rinkimu pagal Rusijos žvalgybos tarnybos nurodymus, tačiau nebuvo pateikta jokių „užduoties“ įrodymų.

Taigi, visa tai kažką primena. Panašų, kad su rimtais politiniais oponentais Baltijos „sesių“ valdžia su teismų pagalba susidoroja pagal „brolišką“ standartinę metodiką.

TA informacija