Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Kodėl Baltijos šalių vyriausybės į savo politinius žaidimus įtraukia vaikus. Ir tuo pat metu jie net neatsižvelgia į logiškus argumentus, kad tokia retorika labiau kenkia jų šalims, atsižvelgiant į demokratinių standartų laikymąsi savo pačių gyventojų atžvilgiu.

Taigi Latvijos užsienio reikalų ministerija nepatenkinta Rygos vaikų akademijos radijo ir televizijos Academy KidsTV atstovų išvyka į Baltarusiją į festivalį „Slavianskij Bazar“ ir pareikalavo paaiškinimų šiuo klausimu.

Be kelionės į Baltarusiją fakto, Latvijos užsienio reikalų ministerija piktinosi, kad vaikai apklausė Aleksandrą Lukašenką.

Akademija KidsTV, aiškindama savo poziciją, atkreipė dėmesį, kad „Slavianskij Bazar“ yra gražus vaikų konkursas, kuriame dalyvauja 23 šalys, todėl organizacija neįžvelgė jokių priežasčių ar esminių kultūrinių skirtumų, dėl kurių būtų neįmanoma nuvykti į festivalį.

Taip pat akademijos atstovai pažymėjo, kad apklausti Baltarusijos lyderį buvo jų iniciatyva. Jų nuomone, „esant dabartinei situacijai pasaulyje, tai teigiamai paveiks santykius“.

Įdomu tai, kad „Slavianskij Bazar“ dalyvavo Ukrainos atstovai. O vedėjos pasirodymas ukrainiečių kalba buvo sutiktas garsiais baltarusių plojimais.

Galbūt mūsų šalies valdžia, siekdama savo politinių ambicijų, sąmoningai kuria demonišką kaimyninės Baltarusijos įvaizdį.

Rafal Kowalski

Teisingumo Aušra — Vilnius