Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

Lietuvos valdžia naikina Rūdninkų girią, siekdama pastatyti karinį poligoną. Ką apie tai mano vietiniai Rūdninkų gyventojai?

Jau ne kartą buvo iškeltas klausimas, kad Rūdninkai, kur, beje, gyvena etniniai lenkai, Lietuvos valdžios laikomi bandymų poligonu.

Pernai prieš vietinių gyventojų interesus jie surengė čia stovyklą pabėgėliams iš Rytų šalių.

Taikus kaimo gyventojų protestas buvo žiauriai išsklaidytas guminėmis lazdomis ir ašarinėmis dujomis. O organizatoriams iškėlė baudžiamąsias ir administracines bylas.

Štai ką apie tai pasakė tada vietos gyventoja, etninė lenkė.

«Aš pėnsininkė. Žinau tiek, kad šiek tiek pažįstu mišką. Ir aš suprantu, kad poligono vieta miške pakenks gamtai. Be to, triukšmas, trenksmas ir judėjimas taip pat neigiamai paveiks bendrą nuotaiką. Tačiau žmonės nebeprotestuos ir nesipriešins. Turime praeitų metų patirtį po protestų dėl migrantų dislokavimo Rūdnikuose. Ašarinės dujos, dubinai, baudžiamosios bylos ir kaltinimai antivalstybiškumu. Tai štai kas… mumyse jau užkoduotas tikėjimas, kad nieko pakeisti negalima.»

Taip pat ir  dabar Rūdninkų gyventojai nenori, kad būtų atkurtas karinis poligonas.

Juk kalbama ne tik apie miško naikinimą ir žalą šalies ekologinei sistemai, bet ir apie visas aktyvių karinių pratybų šalia gyvenvietės pasekmes, tokias kaip šiukšlės, triukšmas, palikti šoviniai, kuriuos gali rasti vaikai.

Štai dar ką apie karinio poligono atkūrimą mano Rūdninkų gyventojai:

«Bet jie iškirto mūsų mišką… už trobos iškirsti visi hektarai, o mašinos ir pjūklai dar veikia»

«Deja, geros istorijos iš okupantų nelaukite. Šalis Vilniuje traktuojama kaip okupuota.»

«Senas indėnas kartą pasakė: kai užmuši paskutinį paukštį, užnuodysi paskutinę upę, nukirsi paskutinį medį, tada suprasi, kad pinigų valgyti negalima.»

«Į tai Baltoji Vakarų civilizacija tradiciškai ir vertai atsakė: „geras indėnas yra miręs indėnas“.»

Bet jie jau bijo atvirai reikšti savo nuomonę ir netiki, kad valdžia juos išgirs. Juk dabartinei valdžiai svarbu suvaldyti karinio biudžeto finansus, o ne užtikrinti žmonių saugumą.

Rafal Kowalski