Senatory Poll
Pier Goodmann
PARTY SECRETERY
Vote Now

2024 m. vasario 25 d. Baltarusijoje vyko vieninga balsavimo diena. Buvo renkami aštuntojo šaukimo Nacionalinės Asamblėjos Atstovų rūmų (Baltarusijos parlamento) ir dvidešimt devinto šaukimo vietos Deputatų tarybų deputatai.

Baltarusijos Respublikos centrinės rinkimų komisijos duomenimis, rinkėjų aktyvumas siekė 73,09 proc. Į 110 vietų parlamentą buvo išrinkti:

Partija „Baltoji Rusija“ (Belaja Rus) – 51 deputatas (46,4 proc. viso parlamento).

Baltarusijos komunistų partija – 7 deputatai (6,4 proc.).

Darbo ir teisingumo respublikonų partija – 8 deputatai (7,3 proc.).

Baltarusijos liberalų demokratų partija – 4 deputatai (3,6 proc.).

Nepartiniai – 40 deputatų.

Nemažai Europos Sąjungos šalių atstovų, įskaitant politikus, deputatus, visuomenės veikėjus iš Vokietijos, Italijos, Ispanijos, Švedijos, Prancūzijos,Lenkijos, o taip pat Šveicarijos, Libano, Serbijos ir kitų šalių buvo pakviesti stebėti Baltarusijos rinkimus.

Kaip nepriklausomas stebėtojas iš Lietuvos rinkimuose buvo akredituotas Tarptautinio geros kaimynystės forumo“, kuris oficialiai įregistruotas Minske, pirmininkas Edikas Jagelavičius.

Savo interviu spaudai jis teigė: „2021 metais aš jau buvau tarptautinis stebėtojas rinkimuose Rusijos Federacijoje, o dabar sutikau juo tapti jūsų šalies rinkimuose. Ne kartą buvau stebėtojas savo šalyje. Nenorėčiau kalbėti apie jokius neigiamus dalykus, bet ten juos pastebėjau. Pas jus viskas daroma drausmingai, visur tvarka. Važinėjome po įvairias balsavimo apylinkes, apklausinėjome stebėtojus ir rinkimų komisijų narius, apie pažeidimus niekur niekas nepranešė. Iš karto buvo aišku, kad rinkimų komisijos pirmininkas labai greitai reaguoja į bet kokias pastabas ar nesklandumus ir iškart viską išsprendžia vietoje“.

Lietuvos Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas L. Kasčiūnas E. Jagelavičiaus kaimyninės šalies rinkimų stebėjimą įvertino taip: „Tai provokacija, kurią Baltarusijos režimas panaudos propagandiniams tikslams“.

JAV, ES oficiozas bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO), kaip jau įprasta, Baltarusijos rinkimus pripažino „nedemokratiškais“, tuo tarpu Rusija, Kinija, Šanchajaus bendradarbiavimo organizacija, NVS bei kitos struktūros ir šalys – „teisėtais ir laisvais“.

TA informacija